BIST 100 115.794 % -2,46
USD/TRY 6,8624 % 0,01
EUR/TRY 7,7474 % -0,03
Piyasalar
115.794
% -2,46
6,8626
% 0,01
7,7476
% -0,03
1,1287
% 0,02
9,96
0,00
1.802,94
% -0,03
42,35
% -2,17
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan: Bana bak, daha ileri giderseniz sınır kapılarını açarız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AP'nin Türkiye kararıyla ilgili olarak "Vana bak, daha ileri giderseniz bu kapılar açılır bunu da bilesiniz" dedi

Erdoğan: Bana bak, daha ileri giderseniz sınır kapılarını açarız!
HABERTÜRK 25 11 2016, 11:46

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul WoW Otel'de düzenlenen KADEM Adalet ve Kadın Kongresi'nde konuştu. 

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri geçici olarak dondurma kararıyla ilgili olarak Erdoğan şunları söyledi: 

"Kapaklarda Aylan bebek, Ümran bebek yer aldı. Sadece Türkiye'de 3 milyonu aşkın mültecinin olduğu, dünyanın değişik yerlerinde mültecilerin olduğu yerlerde sorun sadece Aylan bebek, Ümran bebek midir? Dünyada milyonlarca Aylan, Ümran bebek şefkat, merhamet bekliyor. Onlar için atılan adım var mı; yok! Sahra üstü, sahra altı milyonlarca kadın, çocuk çözüm bekliyor, atılan adım yok.

Atılan bir adım var; Türkiye AB'ye girsin mi, girmesin mi? Niye Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor. Toplanmışlar, 30-40 kişi, o bildiriye hayır diyor. Ya topunuz dese ne yazar! Hiçbir zaman insanlığa dürüst davranmadınız, doğru davranmadınız. Aylan bebeği sahilden siz almadınız, Ümran bebeği siz almadınız. 3 milyon mülteciyi besleyen biziz, verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule'ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz. 'Türkiye kapıları açarsa ne yaparsınız' dediniz, bana bak, daha ileri giderseniz bu kapılar açılır bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım, ne bu millet anlar!" 

ALMANYA: TÜRKİYE VE AB ANLAŞMAYA BAĞLI KALMALI

Almanya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü ise Avrupa Birliği ve Türkiye'nin göçmen anlaşmasına bağlı kalmaları gerektiğini belirtti.

Olağan basın toplantısında konuşan sözcü Sawsan Chebli, "Gerçeklere bakıldığında her iki taraf da anlaşmaya sadık kalıyor ve bu her iki tarafın da çıkarına olduğu için devam edeceğini umuyoruz" dedi.

HIRVATİSTAN: MÜZAKERELER ASKIYA ALINMAMALI

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Davor Iso Stier da Avrupa Birliği'nin Türkiye ile üyelik müzakerelerini askıya almaması gerektiğini söyledi.

Slovenya'ya yaptığı ziyaret sırasında basın toplantısında konuşan Stier, "Türkiye ile görüşmelerin askıya alınması Avrupa Birliği'nin, Hırvatistan'ın ve Slovakya'nın çıkarına değildir... Ankara'ya karşı dengeli bir tavır benimsemeliyiz" dedi.

Yukarı

Business HT×