BIST 100 86.771 % 0,00
USD/TRY 6,0426 % 0,21
EUR/TRY 6,7454 % 0,11
Piyasalar
86.771
% 0,00
6,0416
% 0,20
6,7449
% 0,11
1,1156
% -0,09
25,72
0,00
1.275,64
% -0,17
72,19
% 0,31
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Türk güvenlik şirketi satıldı

Securitas Türkiye Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri'ni satın aldı

Türk güvenlik şirketi satıldı
BUSINESSHT 01 06 2018, 14:59

Securitas Türkiye, Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri'ni satın aldı.

Pronet'in ana faaliyet konusu olan, ev ve işyerlerine yönelik elektronik güvenlik, alarm sistemleri ve alarm izleme hizmetleri alanında faaliyet gösteren Pronet Güvenlik Hizmetleri ise söz konusu anlaşmaya konu değil.

Bu şirket, mevcut ortaklık yapısıyla çalışmalarını sürdürecek.

İki şirket arasında 31 Mayıs 2018 tarihinde imzalanan anlaşmanın ardından her iki şirketin yönetiminde bir değişiklik yaşanmazken, idari kadro ve saha çalışanları görevlerine devam edecek.

Elemanlı güvenlik hizmetleri, güvenlik mühendisliği, etkinlik güvenliği, hizmetleri ve entegre güvenlik çözümlerini de içeren hizmet çeşitliliği ile geniş bir faaliyet yelpazesine sahip olacak şirketin hizmet verdiği alanlar arasında Türkiye'nin dört bir yanıındaki AVM'ler, havalimanları, enerji tesisleri, üretim tesisleri, lojistik noktaları ile limanlar, turistik tesisler, finansal kurumlar, kamu kuruluşları, okullar, üniversiteler, hastaneler ve stadyumlar yer alıyor.

Securitas Güvenlik Hizmetleri Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, "Bu birleşmeyle birlikte ailemizin genişleyecek olmasının heyecanını yaşıyoruz. Türkiye'de güvenlik sektörünün en önemli oyuncuları olarak 'güvenlikte en iyi'yi yeniden tanımlamayı amaçlıyoruz. Yeni takım arkadaşlarımızın uzmanlık, tecrübe ve farklı bakış açılarından faydalanma fırsatı bulacağımız bu yeni dönem, daha iyiye evrilmek için önemli bir fırsat," dedi.

Pronet Güvenlik Hizmetleri CEO'su Alp Saul şu noktaların altını çizdi: "1995 yılından bu yana elemanlı güvenlik hizmetleri sektöründe ilklere imza atmış şirketimiz, kalite ve hizmet yaklaşımı anlamında bizimle aynı doğrultuda hareket eden Securitas Güvenlik Hizmetleri ile güç birliği yapmış bulunuyor. Bu gelişme aynı zamanda, firmamızın ana faaaliyet konusu olan ev ve işyerlerine yönelik elektronik güvenlik ve alarm sistemleri alanındaki hizmetlerimize daha fazla odaklanmak için aldığımız stratejik bir karar."

Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Beri Koronyo şunları söyledi: "Securitas Türkiye ile birlikte attığımız bu adım her iki şirketin en güçlü yanları olan müşteri odaklı olmak ve bunu katma değerli çözümlerle zenginleştirmek anlayışı üzerine inşa edildi. Tam bu çerçevede geleceğe yönelik önemli hedefleri içeren kapsamlı bir beraberlik hayata geçirdik. Sahip olduğumuz geniş çözüm dağarcığını her geçen gün daha da geliştirecek ve kurumsal ihtiyaçlara net yanıtlar sunarak kusursuz müşteri memnuniyeti oluşturacağız."

Securitas Güvenlik Hizmetleri ile Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri arasındaki anlaşma Rekabet Kurumu'nun onayına tabi bulunuyor.

 

Yukarı

Business HT×