BIST 100 100.021 % -0,22
USD/TRY 5,7271 % -0,28
EUR/TRY 6,2955 % -0,52
Piyasalar
100.021
% -0,22
5,7271
% -0,28
6,2955
% -0,52
1,0989
% -0,27
14,89
-0,07
1.521,93
% 0,33
64,21
% -0,11
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Galatasaray'ın Riva ihalesinde imzalar atıldı

Fema ve KLV ortaklığının imzasız bıraktığı Riva ihalesinde ikinci en iyi teklifi veren Yılmaz İnşaat imzayı attı

Galatasaray'ın Riva ihalesinde imzalar atıldı
14 09 2017, 07:01

Galatasaray Spor Kulübü'nün İstanbul Riva'daki arsası için gerçekleştirilen ihale Yılmaz İnşaat'ın oldu.

Ağustos ayında, Fema ve KLV ortaklığının sözleşme imza davetine karşılık vermemesi ardından ikinci en iyi teklifi vermiş olan Yılmaz İnşaat, arsa satışı karşılığında toplam satış geliri olarak 3 milyar 808 milyon TL için imzayı attı.

Şirket, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 25 ve arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 952 milyon TL taahhüt etti. Fema ve KLF teklifinde 942,4 milyon TL olan Galatasaray payı Yılmaz İnşaat teklifinde 761,6 milyon TL oldu.

900 BİN METREKAREYE YAKIN KONUT ALANI

Toplamda 869.522 metrekare konut alanına sahip olan Riva arazisinde ayrıca 206.497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. Özel Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept bu projede hayat bulacak.

EMLAK KONUT CEO'SUNDAN AÇIKLAMA

İmza töreninde konuşan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum "Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güvenimiz tam. Yatırımlarımıza da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emin adımlarla devam ediyoruz. Bu anlamda Galatasaray’ın Riva’daki bu değerli arsasının ihalesini başarıyla gerçekleştirmemiz bize ve sektörümüze olan inancın bir göstergesidir.” dedi.

DURSUN ÖZBEK AÇIKLAMASI

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise şöyle dedi:

“Galatasaray Spor Kulübümüze ait Riva’daki arazimizi Emlak Konut ile geliştirmek üzere daha önce bir protokol yapmıştık. Emlak Konut ihaleyi başarıyla gerçekleştirdi ve bugün ihalenin kazananı Yılmaz İnşaat ile proje için imzaları atıyoruz. Galatasaray Spor Kulübüne büyük fayda sağlayacak bu projenin hem ülkemize hem böyle büyük bir taahhüt altına giren Yılmaz İnşaat’a ve Emlak Konut’a hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Ülkemize fayda getirmesi açısında önemli olacağına inandığımız bu projede kendilerine başarılar diliyorum.”

YILMAZ İNŞAAT: 8 MİMARİ GRUPTAN ÇALIŞMA İSTEDİK

Proje ve imzalanan sözleşmeyle ilgili düşüncelerini belirten Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz; ‘’İstanbul’un en değerli arazilerinden birine prestijli bir proje inşa etmek için bugün imzamızı attık. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesiyle gerçekleştireceğimiz bu projede Emlak Konut’un yanı sıra ülke sporumuzun önemli camialarından Galatasaray Spor Kulübü ile iş yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu proje için 4’ü yerli ve 4’ü yurt dışı uluslararası çapta firma olmak üzere 8 mimari gruptan çalışma istedik. Bu proje için de bu denli gayretimizin ve isteğimizin sebebi, ülkemize duyduğumuz güvendir. İnanıyoruz ki sektöre ve İstanbul’a büyük değer kazandıracak bir yatırım olacak. Yılmaz İnşaat olarak, bugüne kadar faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda ülkemizin rekabet gücünü ve büyüme potansiyelini daha yukarılara taşımak için gayret ettik. Şirket bünyemizde bulunan ETK Kablo firmamızla ülkemizin önemli projelerine ürün tedariki sağlarken, yurtdışına ihracatımızla da ülkemize Döviz kazandırdık. Yılmaz İnşaat olarak bizim ülkemize, ekonomimize ve sektörümüze güvenimiz tam. Bu güven sarmalı içerisinde, gayrimenkul sektöründe atılacak tüm adımları ülkemizin geleceğine yatırım olarak görüyoruz. Yapılan tüm bu yatırımlar, ülkemizin her alanda bağımsız olmasına destek verecektir.’’ dedi.

 

 

 

Yukarı

Business HT×