BIST 100 92.227 % -1,57
USD/TRY 5,3400 % 0,53
EUR/TRY 6,0738 % 0,16
Piyasalar
92.227
% -1,57
5,3426
% 0,60
6,0778
% 0,23
1,1369
% -0,17
20,59
0,35
1.246,30
% -0,24
60,97
% -1,14
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Günün şirket haberleri

Şirketlerden öne çıkan haberler

Günün şirket haberleri
05 07 2017, 08:59

EKORE ENERJİ

Dünyanın ilk invertör(evirici) üreticisi Alman KACO (Kaco New Energy A.G.) ile EkoRE(Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş.) arasında imzalanan yenilenebilir enerji anlaşmasıyla Aydın’daki yeni güneş enerji santraline invertör kazandırılacak. Ayrıca yapılan anlaşma uyarınca EkoRE tarafından alınan her invertörden elde edilecek gelirin yüzde 5’i KACO tarafından Temel İhtiyaç Derneği’ne (TİDER) bağışlanacak.

EkoRE Yönetim Kurulu Başkanı H. Serhan Süzer ile KACO Türkiye Ülke Müdürü Nedret Ünlü arasında imzalanan anlaşma uyarınca, EkoRE’nin Aydın’da yapımına başladığı 8MWp gücündeki güneş enerji santralinin invertörleri KACO tarafından tedarik edilecek. EkoRE’ninde destekçileri arasında bulunduğu Türkiye’nin ilk gıda bankacılığı Temel İhtiyaç Derneği (Tider) konusunda bilgilendirilen KACO yetkilileri; derneğin Destek Market ve Destek İK projelerinden etkilenerek satışı gerçekleşen her invertörün yüzde 5’ini derneğe bağışlamaya karar verdi.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. tarafından KAP’a yapılan açıklamada, konsorsiyum bankaları Denizbank ve Ziraat Bankası ile güncel banka kredilerinin refinansmanı ve ticari borçların finansmanında kullanılmak üzere $96,4Mln muadili kredi kullanımı konusunda mutabakata varıldığı belirtildi. Açıklamada, "Nihai kredi sözleşmesi imzalandığında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir" denildi

TÜPRAŞ

HSBC, Tüpraş ile ilgili tavsiyesini Al'dan Tut'a indirirken, hedef fiyatını ise 102 TL'den 107 TL'ye çıkardı.

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası, Lüksemburg'tan çıktı.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, "Yönetim Kurulumuzun Genel Müdürlüğe verdiği yetkiye istinaden 30.06.2017 tarihi itibariyle Lüksemburg Şubemizin bankacılık faaliyetlerine son verilmiştir. Bilgilerinize arz ederiz." dedi.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş, Kepler Laveran Lima Ferreira (Pepe) 'in transferi konusunda futbolcunun kendisiyle görüşmelere başlandığını duyurdu.

KARDEMİR

Kardemir, Ocak-Haziran 2017 döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre sıvı ham demir üretimini %20, sıvı çelik üretimini %18,7, net hadde mamulü üretimini ise %45,3 oranında artırdı.Kardemir'den yapılan açıklamaya göre, bu dönemde (Ocak-Haziran 2017) Kardemir'in sıvı ham demir üretimi 924 bin tondan 1 milyon 109 bin tona ulaşırken, sıvı çelik üretimi ise 1 milyon 29 bin tondan 1 milyon 222 bin tona çıktı.

Yılın ilk altı aylık döneminde nihai ürünlerde de önemli oranlarda artış kaydedildi. Ray-Profil ve Kontinü Haddehanede rekor üretimlere ulaşıldı. Ray-Profil Haddehanesinde Ray, Profil, Köşebent, ve Maden Direği toplam üretimleri geçen yılın aynı dönemine göre %25'lik artışla 172 bin tondan 215 bin tona ulaştı. Net hadde mamulü toplam üretimleri ise %45,3 artarak 450 bin tondan 654 bin tona yükseldi.Geçtiğimiz yıl deneme üretimlerine başlanılan Çubuk Kangal Haddehanesinde ise bu yılın ilk 6 aylık döneminde 103 bin ton üretim gerçekleştirildi.

BİZİM TOPTAN

Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Balcı, yatırımlara hız kesmeden devam edileceğini söyledi.

Balcı, "İlk çeyrekte %6,4 oranında küçülme gösteren şirketimiz, yılın ikinci çeyreğinde ise uzun vadeli plan ve programlarımız çerçevesinde yapılan değişikliklerin etkisinin nispeten ortaya çıkmaya başladığı bir dönem yaşamıştır. Bu nispi toparlanmada, büyüme ve odaklanma değişikliklerimizin yanında sene başından itibaren açılan 5 yeni (net)mağazanın da olumlu etkisi bulunmaktadır. Yılsonuna kadar, fizibiliteleri olumlu sonuçlanırsa, hedeflerimizde yer alan diğer 10 yeni mağazanın daha açılması planlanmaktadır. Açılışı yapılan mağazalarımız, bu karlı ve daha hızlı büyüme stratejimize yakın gelecekte hizmet etmeye başlayacaktır. Bu doğrultuda yatırımlara hız kesmeden devam edilecektir. İşlerimiz planladığımız doğrultuda ilerleme göstermekte olup, yaptığımız ve gerekli durumlarda yapmaya devam edeceğimiz hisse geri alım programı da şirketimize olan inanç ve kararlılığımızı pekiştirmektedir." dedi.

HALKBANK

Halkbank'ın Türkmenistan yüzde 1,47 paya sahip olduğu banka tasfiye oldu.

Yukarı

Business HT×