BIST 100 90.529 % -0,94
USD/TRY 5,3621 % 0,41
EUR/TRY 6,0681 % -0,13
Piyasalar
90.529
% -0,94
5,3621
% 0,41
6,0681
% -0,13
1,1306
% -0,48
21,35
-0,21
1.239,02
% -0,24
60,28
% -1,90
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

İflasın eşiğine gelen Johnny Depp'in özel yazışmaları yayınlandı

Deadline.com, "Karayip Korsanları"nın yıldızı Johnny Depp ile Depp'in 20 yıldır hesaplarını yöneten The Management Group arasındaki yazışmaları yayınladı

İflasın eşiğine gelen Johnny Depp'in özel yazışmaları yayınlandı
DEADLINE 21 06 2017, 16:28

Altın Küre ödüllü ABD'li oyuncu Johnny Depp'in son dönemde finansal problemlerinden sorumlu tuttuğu The Management Group arasındaki sular durulmuyor.

The Management Group kurucularından Joel Mandel ve iflasın eşiğine gelen Johnny Depp arasındaki yazışmaları yayınlayan online dergi Deadline.com'un haberine göre Depp, yaklaşık 20 yıldır finansal hesabını yanlış  yönettikleri gerekçesiyle Joel ve Robert Mandel kardeşleri 25 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Depp'in iddiasına göre maddi kaynakların yanlış yönetimi nedeniyle hesabında 40 milyon dolardan fazla harcama gözüküyor.

The Management Group avukatlarının hazırladığı dosyaya göre Depp ve çevresi, en başından beri finansal sıkıntılardan haberdar. Mahkemeye verilen evraklarda Depp'in 2009'da 4 milyon dolarlık limit aşımı yaptığı, 2015'te de City National Bank'tan 1,98 milyon dolar borç aldığı belirtiliyor. Şirket, ABD’li aktörün aylık harcamasının 2 milyon dolar olduğunu ve ayda 30 bin dolar şarap masrafı bulunduğunu belirtti. Ayrıca Depp’in 14 evi için 75 milyon doları gözden çıkardığı ifade ediliyor.

"RUHUMU MU SATAYIM?"

Deadline.com'un yayınladığı yazışmalarda Joel Mandel,  6 Aralık 2009'da Depp'e gönderdiği e-mailde tatil harcamalarına dikkat etmesi gerektiğini, açık artırmalar için para limiti koyması gerektiğini söyleyerek "Finansal olarak neredeyiz konuşmamız lazım. Kimlerden borç aldık, bu borcu ödemek için ne yaptık, gerçekten ihtiyacımız olan harcamalar neler, bunların masaya yatırılması lazım" ifadelerini kullandı. 

Depp ise Mandel'e bir gün sonra yazdığı e-mail'de şunları söyledi:

"Sevgili Joel,

Öncelikle gösterdiğin çaba için teşekkür ederim. Tatil harcamalarım için elimden geleni yapıyorum ama ailem ve çocuklarımla mümkün olan en iyi Noel tatilini geçirmem lazım. Uçak konusunda ise çok fazla seçeneğim yok çünkü paparazzilerle dolu bir yolcu uçağı benim için kabus olacaktır.

Yakında 'The Tourist' filminden 20 milyon dolar, 'Karayip Korsanları 4'ten 35 milyon dolar ve 'Dark Shadows'tan 20 milyon dolar elime geçecek. Umarım bu miktarlar gelecek yıl her şeyi yoluna koymaya yetecektir.

Başka ne yapabilirim? Başka bir şeyler daha satmamı mı istiyorsun? Elbette onu da satarım.  Bisikletlerim, otomobillerim, mülklerim, kitaplarım, resimlerim var. Geriye de bir tek ruhum kalıyor. Nereden başlamamı istersin?

Elimden geleni yapacağım."

TARTIŞMA DÖRT AYDIR SÜRÜYOR 

Konuyla ilgili mayıs ayında Wall Street Journal'a konuşan Depp, uzun yıllar boyunca çok çalıştığını ve birçok insana güvendiğini söyleyerek “Bazıları beni açıkça aşağı çekmeye çalıştı. Bunlardan birinin de kesinlikle bu şirket olduğunu düşünüyorum” demişti.

The Management Group’ta yedi yıl önce çalışmış biri, şubat ayında Johnny Depp’e bir e-posta göndererek, oyuncunun finansal yönetiminde bir dolandırıcılık yapıldığını iddia edince Depp ile şirket arasında tartışma başlamıştı.

Yukarı

Business HT×