BIST 100 90.768 % -0,68
USD/TRY 5,3785 % 0,72
EUR/TRY 6,1068 % 0,51
Piyasalar
90.775
% -0,67
5,3776
% 0,70
6,1083
% 0,53
1,1351
% -0,09
21,56
0,00
1.237,93
% -0,33
60,99
% -0,75
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Günün şirket haberleri

Türkiye'deki şirketlerden en güncel haberler

Günün şirket haberleri
BUSINESSHT 20 06 2017, 10:13

TÜRK TRAKTÖR

Türk Traktör Ankara fabrikasının modernizasyonu için gelecek üç yılda yapacağı 91 milyon lira tutarda yatırım için teşvik belgesi aldı.

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamaya göre yatırım için gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi ve faiz desteği uygulanacak.

YILDIZ HOLDİNG

Yıldız Holding, Rekabet Kurumu'nun açtığı Dosu Maya soruşturmasında taraf olmadığını açıkladı.

Bugün Rekabet Kurumu, Dosu Maya'nın Lesaffre'ye devrinin nihai incelemede olduğunu belirtmişti.  

TÜRK HAVA YOLLARI 

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İtalyan havayolu şirketi Alitalia'nın satın alınacağı iddiaları ile ilgili Anadolu Ajansı'na konuştu: 

"THY ile ortak şirket kurmak ya da THY'ye (şirketini) satmak isteyenler var; takip ediyoruz, fırsatları inceliyoruz Alitalia şu anda bizim için ana hedef bir şirket değil Filoyu genişletmeye yönelik yeni opsiyonları çalışıyoruz; geniş gövde ile ilgili karar vermek için çalışıyoruz. Filomuz genişlemeye devam edecek ama bunu gelişmeleri yakından gözleyerek yapacağız; bu yazı görmek istiyoruz.Anadolu Jet'i dönüştürüyoruz, yurtdışına uçma ufku var THY giderlerini bu yıl yüzde 3-5 azaltmayı öngörüyor.

Ters mevsimlerde talep çekecek hatları bünyemize ekleyip bilançomuz üzerindeki mevsimselliği azaltmaya çalışıyoruz THY'nin Japon yeni borçlanma riskinin aşağı çekilmesi için çalışmalar yürütüyoruz THY'nin bu yıl yolcu sayısında tek haneli büyüme hedefi var. Üçüncü Havalimanı transite güçlü bir hizmet verecek; THY, Üçüncü Havalimanı ile dünyadaki konumunu daha da büyütüp sağlamlaştıracak. Üçüncü Havalimanı konusundaki maliyet ve kaynaklarımızı daha iyi planlamak için danışmanlarla çalışmalar yürütüyoruz."

DENİZBANK

Denizbank, 19 Haziran 2017 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında görevinden istifa ededn Mykyta Volkov'un imza yetkisinin iptal edildiğini ve yerine Yönetim Kurulu Üyesi olarak Igor Kondrashov 'un atandığını bildirdi.

IŞIKLAR HOLDİNG

Çemaş Döküm Sanayi'nin hissedarı Işıklar Holding, 1,83-1,85 Türk Lirası fiyat aralığından 2 milyon 500 bin adet pay satışı yaptığını bildirdi. Bu satış sonrası Işıklar Holding'in Çemaş'taki payı yüzde 2,62 oranına geriledi.

Geçtiğimiz günlerde Işıklar Holding 2 milyon adet hisse satışı daha yapmıştı.

BORSA İSTANBUL

Borsa İstanbul, Asya Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin unvanının Verim Menkul Değerler A.Ş. olarak değiştirildiğini ve üye kodunda herhangi bir değişiklik olmadığını bildirdi.

ÇELEBİ

Şirketin 21 Mart 2017'de bildirdiği üzere, Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde mukim, yüzde 74 oranında iştiraki bulunan bağlı ortaklığı Celebi Ground Handling Delhi Private Limited'in sermayesinde yüzde 26'lık payı bulunan Salwan Leasing and Finance Pvt.Ltd.'den, bu payların yüzde 25,9'luk kısmını 134,4 milyon Hint Rupisi bedelle devraldı. 

Şirketin ana ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş. de, Salwan Leasing and Finance Pvt.Ltd.'de kalan yüzde 0,1'lik paylarının tamamını 519 bin 90 Hint Rupisi bedelle devraldı. 

İŞBANKASI

Global Medium Term Note (GMTN) programının 7 milyar dolar limitle güncellendiği duyurulmuştu. Banka, söz konusu programın aynı tutar ile 2017 yılı senelik güncellemesini tamamladı. 

KOZA ALTIN

Şirketin Ovacık işletmesi ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 18 Eylül 2009 tarihli ÇED Olumlu Kararı'nın İzmir Üçüncü İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Şirket, bu karar ile ilgili olarak gerekli hukuksal itirazlarını yapacağını ve yeni ''ÇED'' izini başvurusunu da beş iş günü içerisinde yapmayı planladığını duyurdu. 

Yukarı

Business HT×