BIST 100 115.794 % -2,46
USD/TRY 6,8645 % 0,08
EUR/TRY 7,7567 % -0,24
Piyasalar
115.794
% -2,46
6,8647
% 0,08
7,7567
% -0,24
1,1292
% -0,34
9,96
0,00
1.801,73
% -0,40
42,39
% -2,08
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan: Yatırımları erteleyenler ekonomiye saldıranlarla aynı safta

DEİK Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, girişimcinin yatırım yapmasına fırsat verilmesi gerektiğini söyledi ve "Kamu bankaları dahil, faizlerin düşürülmesi lazım" dedi

Erdoğan: Yatırımları erteleyenler ekonomiye saldıranlarla aynı safta
HABERTÜRK 24 12 2016, 12:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şişli Marriott Hotel'de düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu açılışına katıldı. 

"Türkiye ekonomisine yönelik saldırıların boşa çıkarılması konusunda devletle sizlere de önemli görevler düşüyor" diyen Erdoğan "Yatırım, proje erteleyen herkes ekonomimize saldıranlarla aynı saftadır" ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Hükümetimiz iş dünyasına, esnaflara çok destek verdi. Vermeye devam edecek. İş dünyasından tek beklentimiz piyasayı hareketlendirmesidir. Herkesin bekleme durumuna geçmesi en büyük sıkıntıdır. Bu yüzden milli seferberlik diyorum. Benim dediğim milli seferberlik eline silah al çık değil. Milli seferberlik budur."

"Sınırlarımız içindeki ve dışındaki terörle nasıl çalışmadaysak, ekonomimizde de aynı çalışmayı yapmalıyız. Dövizinizi bozdurun dedim. Birileri döviz spekülasyonu ile ekonomimize yön vermeye çalışıyor. Hiçbir rasyonel sebep yok. Amaç siyasi operasyonlara zemin hazırlamaktır. Komşulara da yapılıyor. Rusya, Çin, Azerbaycan... Biz bu oyunu bozacağız. Yerli paraya geçerek bu adımları atıp kur baskısını atacağız üzerimizden."

'CUMHURBAŞKANI SÖYLÜYOR DİYE BEYEFENDİLER RAHATSIZ OLUYOR'

"Son günlerde kurda yaşanan dalgalanmaya karşı 15 Temmuz'da milletimizin yaptığı, bizim aldığımız tedbirler gibi kararlı durmalıyız. Yatırım yapın. Üretin diyorum. O yüzden faizin düşürülmesinden bahsediyorum. Burada yine söylüyorum. Bize zerk edilmeye çalışan zehrin panzehiri bunlardır. Onun için diyorum faizin düşmesi lazım, kamu bankaları dahil. Sözleşme, sözleşmeyi okuyamıyorsun bile. Önüne ne konursa imzayı atıyorsun. Böyle tezgah olmaz. Bunu Cumhurbaşkanı söylüyor diye beyefendiler rahatsız oluyor, neden rahatsız oluyorsun. Ben dertliyim. Bu ülke en zor şartlarda yatırım yapılırsa ülke çökertilemez. Ama diğer türlü ülke durur."

 

Yukarı

Business HT×