BIST 100 98.455 % 1,69
USD/TRY 5,3243 % -0,27
EUR/TRY 6,0497 % -0,72
Piyasalar
98.455
% 1,69
5,3243
% -0,27
6,0497
% -0,72
1,1364
% -0,25
18,19
-0,17
1.282,11
% -0,77
62,70
% 2,48
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Günün şirket haberleri

Jatomi Fitness'ın iflası, Suzan Sabancı Dinçer'in açıklamaları ve diğer haberler...

Günün şirket haberleri
BUSINESSHT 01 06 2016, 08:44

SABANCI HOLDİNG

Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanlığı organizasyonunun, şirketlerin daha etkin yönetimi için Perakende Grup Başkanlığı ve Sigorta Grup Başkanlığı olarak ikiye ayrıldığını duyurdu.

Sabancı'dan KAP'a yapılan açıklamada, bu kapsamda 1 Haziran'dan geçerli olmak üzere Sigorta Grup Başkanlığı'na Haluk Dinçer'in atandığı belirtildi.

ASELSAN

Savunma sanayi üreticisi Aselsan ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) arasında 467.8 milyon euro tutarında sözleşme imzalandı.

KAP'a yapılan açıklamaya göre Aselsan sözleşme kapsamındaki siparişleri 2018-2022 yılları arasında teslim edecek.

JATOMİ 

Vatan gazetesinin haberine göre, 8 şubesi ve 40 bine yakın üyesi bulunan spor salonu işletmesi Jatomi iflas etti. Şirketten yapılan açıklamada "Polonya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Romanya, Endonezya ve Malezya'da 60'ın üzerinde spor kulübü bulunan Jatomi Fitness & Spa organizasyonunun bir parçası olarak 16.05.2011 tarihinde Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan şirketimiz, gösterilen tüm çabalara rağmen hedeflenen mali başarıya ulaşamamıştır" denildi. 

İNDEKS BİLGİSAYAR

İndeks Bilgisayar Genel Müdürlüğüne Attila Kayalıoğlu atandı. 

Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle: Şirketimiz Yönetim Kurulu 1 Haziran 2016 tarihinde yapmış olduğu yönetim kurulunda görev dağılımı ile ilgili yeni kararlar almıştır. İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmekte olan Sayın Attila KAYALIOĞLU aynı zamanda 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle İndeks Bilgisayar A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir.
Daha önce Genel Müdür görevini sürdüren Sayın Ali KANCAL 1 Haziran 2016 tarihinden itibaren grubun yeni hedef ve amaçlarına uygun şirket satın alma, iş geliştirme ve uluslararası pazarlara genişlemeden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam edecektir.

AKBANK

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, "Sağlam bankacılık sektörü için güçlü özkaynak yapısı gerekir. Dolayısıyla bankacılık sektörünün kârlı olması kimseyi kıskandırmamalı. Çünkü bankaların öz kaynakları ne kadar güçlü olursa o ülkenin ekonomisi de o kadar güçlü olur" dedi. 

BOSEN ENERJİ

Bosen Enerji, piyasalarda yakın gelecekte beklenen serbest tüketim limitinin sıfıra inmesi halinde tamamladığı altyapı ve donanımıyla meskenlere arzı artırmayı planlıyor. Verimlilik alanında yaptığı çalışmalarla geçen yılı zarar etmeden geçiren Bosen'in bu yılki hedefi ise satışlarda artış sağlamak. 

TURKCELL

Turkcell, ABD'de ihtilaflı maden kullanıp kullanmadığı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada şu detaylara yer verildi. 

ABD Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca, SEC'nin ABD'de halka açık tüm şirketlere getirdiği ihtilaflı madenler* ("conflict mineral") ve bu madenlerin kaynağının Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve çevre ülkeleri olup olmadığına ilişkin açıklama yapma yükümlülüğü sebebiyle 2015 yılı için ihtilaflı madenler açıklaması hazırlanmıştır.

ABD'de halka açık tek Türk şirketi olan Turkcell, bu madenlerin kullanımını ve kaynağına ilişkin yaptığı araştırma ve üretici firmalardan gelen cevaplar çerçevesinde, bu madenlerin kaynağının Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve çevresindeki ülkeler olduğuna dair bir bulguya rastlamamıştır.

Yukarı

Business HT×