BIST 100 96.817 % 0,00
USD/TRY 5,3651 % 0,50
EUR/TRY 6,1117 % 0,29
Piyasalar
96.817
% 0,00
5,3650
% 0,51
6,1119
% 0,29
1,1392
% -0,00
18,36
0,00
1.291,52
% -0,04
61,85
% 1,10
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Fintech 2016 konferansı 24 Mayıs'ta başlıyor

Sipahiler Events ev sahipliğinde düzenlenen "Istanbul TALKS" konferans serisinin ikincisi Fintech 2016 Konferansı 24 Mayıs'ta başlıyor

Fintech 2016 konferansı 24 Mayıs'ta başlıyor
BUSINESSHT 12 05 2016, 16:53

Finansal teknoloji girişimcileri , dünyayı değiştiren projeleriyle İstanbul'a geliyor. Finansta son teknoloji fikirler 24 Mayıs'taki Fintech Konferansı'nda tartışılıyor. Fintech konusunu ve sunduğu fırsatları irdelemesi açısından Türkiye'de ilk ve tek olan konferans, İstanbul'dan dünyaya uzanan yeni nesil konferans serisi "Istanbul TALKS" kapsamında düzenleniyor.

Dünyaca ünlü konuşmacıları ve ilham veren profesyonelleri ağırlayan, 2016 yılının tamamına yayılacak Istanbul TALKS Konferansları, büyük ilgi gören Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı'ndan sonra Fintech 2016 Konferansı'na ev sahipliği yapıyor.

Fintech 2016, fintech sektörünün global ölçekte doğumunu ve gelişimini derinlemesine inceliyor. Şevket Başev, Alastair Lukies, Marcus Swanepoel, Pınar Emirdağ, Peter Randall, Wim Raymaekers ve Alper Akcan gibi fintech sahasının önde gelen isimleri başarı öyküleriyle katılımcılara ilham veriyor.

Konferansın Medya Sponsorları; Bloomberg HT ve Business HT’dir.

Sipahiler Events ev sahipliğinde Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek olan konferans; finans sektörünü, fintech girişimcilerini, startup teknoloji şirketlerini, bankaları, sermaye piyasası kurumlarını, sigorta şirketlerini, teknopark yöneticilerini, risk sermayesi yatırımcılarını, kuluçka merkezlerini, melek yatırımcıları, danışmanları, IT profesyonellerini ve akademik çevrelerden üst düzey katılımcıları bir araya getiriyor.

Fintech 2016 Konferansı; katılımcıların, sektörlerin öncü ve duayenleriyle tanışma fırsatı bulacakları kapsamlı bir program eşliğinde yeni fikirlerin ve ortaklıkların geliştirilmesi için elverişli, geniş ölçekli bir networking platformu sunuyor.

Fintech ile ilgili parlak fikirlerini büyük işlere dönüştürmeyi başarmış isimlerin hikayeleri, fintech alt segmenti olan ödemeler sektöründeki yeni nesil şirketlerin eski sisteme nasıl meydan okudukları, bankacılık ve sermaye piyasası sektörlerine giren fintech şirketlerinin bu sektörlerdeki geleneksel yapılar ve piyasaların dönüşümüne olan katkıları, blockchain alt yapısının finansal piyasaların yeni dijital çağının başlangıcı olup olmadığı, bitcoin sisteminin nasıl çalıştığı ve bu alandaki fırsatlarla riskler, KOBİ finansmanı, ve kitle fonlaması ve kişiden kişiye borçlanma gibi yöntemlerin mevcut düzenlenmiş piyasa yapılarda nasıl rekabet ettiği gibi konuları kapsayan panellerde,keynote konuşmacıları sektörlerindeki yeni gelişmeler hakkında analizler yapacak ve bu alanlardaki olası gelişmeler hakkında görüşlerini aktaracak.

Multinet Up Yönetim Kurulu Başkanı: Şevket Başev

Türkiye Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri arasında yer almanın yanı sıra şahsen yaptığı yatırımlarla ekosistemde aktif bir rol oynayan Başev, konferansta sektör liderleri olarak edinilen tecrübelerini paylaşacak ve gelişmekte olan piyasalardaki finansal teknoloji şirketlerinin özelliklerini anlamamıza da yardımcı olacak.

Birleşik Krallık Başbakanı'nın Fintech Danışmanı: Alastair Lukies

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından finansal hizmetler endüstrisi için İş Elçisi olarak görevlendirilen Alastair Lukies, Fintech 2016 Konferansı'nda tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

BitX Kurucu Ortağı ve CEO'su: Marcus Swanepoel

Büyük bir çok-uluslu bankaya tam entegre olan ilk Bitcoin ve Blockchain sistemini kuran ekibin başında bulunan Swanepoel, Fintech 2016'da deneyimlerini paylaşacak.

Complymatic CEO’su, Fintechpark Kurucu Ortağı: Pınar Emirdağ

SciencePeers’in kurucusu, İngiltere Dijital Para Derneği kurucu üyesi, SenaHill Partners, LP’nin danışma kurulu üyesi, Turqouise ve BOAT isimli elektronik platformların yönetim kurulu üyesi, Complymatic CEO’su ve Clearmatics danışma kurulu üyesi gibi pek çok şapkası bulunan Pınar Emirdağ hikayesini Fintech 2016'da ilk ağızdan anlatacak.

SETL CEO'su: Peter Randall

Randall, ilham verici hikayesini Fintech 2016'da paylaşacak.

Bankacılık Piyasası Global Başkanı, SWIFT: Wim Raymaekers

Wim Raymaekers,konferansta fintech alanındaki gelişmeleri katılımcılarla paylaşacak.

Wirecard CEO’su: Alper Akcan

Akcan Fintech ekosistemdeki gelişmeleri Fintech 2016’da paylaşacak.

Yukarı

Business HT×