BIST 100 1.534,96 % -0,07
USD/TRY 7,3609 % 0,18
EUR/TRY 8,9500 % 0,12
Piyasalar
1.535,00
% -0,07
7,3609
% 0,18
8,9500
% 0,12
1,2156
% -0,10
14,66
-0,01
1.851,53
% 0,03
56,22
% 0,55
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

RePec veritabanına göre Türkiye'nin en başarılı genç ekonomistleri

40 yaş altı yıldızı parlayacak 40 ekonomist
TURKISHTIME 07 09 2015, 15:51

Tüm dünyadan 45 bin ekonomist ve 13 bin kurumun üye olduğu ekonomik araştırmalar platformu RePec veritabanına göre yapılan araştırma Türkiye'nin gelecek vaat eden genç ekonomistlerini ortaya koydu.

İşte Türkiye'nin 40 yaş altı yıldızı parlayacak 40 ekonomisti


 
İSİM   
KARİYERİ                                                                                
REPEC PUANI     
CEM DEMİROĞLU

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Sonrasında Lincoln’de finans üzerine master yaptı. Ardından Florida’da finans doktorasını tamamladı ve Türkiye’ye döndü. Şu anda Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

       17,58
REMZİ KAYGUSUZ

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sanra Pensilvanya State University’de ekonomi üzerine doktora yaptı. 2007’den bu yana Sabancı Üniversitesi’nde Yardımcı Profesör unvanına sahip.

 

21,81
AHMET FARUK AYSAN

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu ve University of Maryland College Park’ta yüksek lisansını, 2005 yılında doktorasını tamamladı. 2008 yılında doçent oldu. 2011’den bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi ve Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

 

24,44
CEYHUN ELGİN

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ceyhun Elgin, University of Minnesota’da önce master sonra da doktorasını tamamladı. Bugün Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

25,57
EREN İNCİ

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Boston College’da Ekonomi üzerine master ve doktora yaptı. 2013 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi’nde Doçent olarak ders veriyor.

 

38,96
SEDA ERTAÇ

Bilkent Üniversitesi Ekonomi lisansından sonra UCLA University’de master ve doktora yaptı. Kariyerine University California’da başladı. Sonrasında University Chicago’da devam etti. Bugün Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Yardımcı Doçent olarak ders veriyor.

 

50,53
GÖKÇE UYSAL

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü’nde bitirdi. Ardından University of Rochester’da master ve doktora yaptı. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapıyor.

 

58,68
MEHMET YİĞİT GÜRDAL

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını ekonomi üzerine University of Minnesota’da yaptı.

 

64,02
SEMİH İBRAHİM AKÇOMAK

ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden lisansını aldı. Burada masterını tamamladı. Ardından Maastricht University’de doktorasını verdi. Akademik kariyerine ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başladı. 2012’den bu yana da yardımcı doçent olarak devam ediyor.

 

64,49
SEDEF ŞEN

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisansını tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden yüksek lisans derecesini aldı ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde iktisat doktorasını tamamladı. Bugün aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

 

73,76
DEREN ÜNALMIŞ

ODTÜ’de lisans eğitimini tamamladı. Ardından University of York’ta master ve doktorasını yaptı. Bugün Merkez Bankası’nda çalışıyor.

 

75,01
SALİH FENDOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. University of Maryland, College Park’da master ve doktorasını yaptı. Türkiye Merkez Bankası’nda kariyerine başladı, hala da devam ediyor.

 

84,25
TALHA YALTA

Lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Sonrasında Fordham University’de master ve doktora yaptı. Bugün TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

85,02
BEDRİ KAMİL ONUR TAŞ

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Boston College’de ekonomi alanında master ve doktora yaptı. Ardından orada asistanlığa başladı. Sonrasında Türkiye’ye döndü. Bugün TOBB Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

 

86,09
AHMET ŞENSOY

Kariyerine Bilkent Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başladı. 2012’den bu yana Borsa İstanbul’da Uzman Yardımcısı olarak görev yapıyor.

 

86,4
EMRAH İSMAİL ÇEVİK

Bülent Ecevit Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor. Eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü ile başladı. Aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını tamamladı. Ardından Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde doktorasını verdi.

 

91,59
CEM ÇAKMAKLI

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nde tamamladı. Aynı üniversitede masterını yaptı. Sonrasında University Rotterdam’da doktorasını verdi. 2013’ten bugüne Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor.

 

93,33
ATA CAN BERTAY

Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü’nden lisansını aldı. Hollandan Tilburg University’de master ve doktorasını yaptı. Kariyerine Avrupa Merkez Bankası’nda araştırma görevlisi olarak başladı. Bugün Özyeğin Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak ders veriyor.

 

94,57
MURAT ÜNGÖR

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden lisans derecesini aldı. Önce Bilkent Üniversitesi’nde sonra University of Southern California’da ekonomi masterı yaptı. Ardından da doktorasını verdi. 2010’dan bu yana Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda çalışıyor.

 

95,12
OZAN BAKIŞ Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Paris Panthéon-Sorbonne Üniversitesi’nde master ve doktora yaptı. 2001 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümünde, 2008 yılından beri öğretim görevlisi olarak çalışıyor. 101
ALİ AKKEMİK Lisansını ODTÜ İktisat Bölümünde tamamladı. Masterını iktisat üzerine Japonya’da Chiba University’de yaptı. Doktorasını da uluslararası kalkınma üzerine Nagoya University’de yaptı. Kariyerine akademik alanda devam eden Akkemik, şu anda Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor. 107,6
VELİ YILANCI

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden lisans derecesini aldı. Ardından aynı üniversitede sosyal bilimler üzerine yüksek lisans ve doktorasını yaptı. Bugün Sakarya Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Finansal Ekonometri üzerine yardımcı doçent olarak görev yapıyor.

 

109,19
UMUT ÖNEŞ

Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi olan Umut Öneş, doktora derecesini 2009 yılında Brown Üniversitesi’nden aldı. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok akademik çalışmada imzası var.

 

110,86
BİROL KANİK

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından State University of New York at Binghamton’da doktora yaptı. Kariyerine Tacirler Menkul’de yuriçi sermaye piyasaları üzerine çalışarak başladı. Sonrasında Merkez Bankası’na girdi ve hala da devam ediyor.

 

112,12
ÇAĞRI SARIKAYA

ODTÜ’de ekonomi bölümünde lisans derecesini aldıktan sonra aynı bölümde masterını da yaptı. 2001 yılında stajyer olarak başladığı Türkiye Merkez Bakası’nda 2011’den bu yana ekonomist olarak görev alıyor.

 

119,41
EBRU VOYVODA

Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği lisansından sonra ekonomi üzerine master ve doktora yaptı. Şun an ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde Doçent olarak ders veriyor.

 

119,81
TEMEL TAŞKIN

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü lisansından sonra University of Rochester’da ekonomi üzerine master ve doktora yaptı. 2008 yılında Türkiye Merkez Bankası’nda stajyer olarak başladı. 2011-2015 yılları arasında yine Merkez Bankası’nda ekonomist  olarak görev yaptı.

 

121,35
BANU DEMİR PAKEL

ODTÜ Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimi aldı. Ardından Bilkent Üniversitesi’nde yüksek lisansını yaptı. Ardından Oxford University’de doktorasını tamamladı. Şu anda Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

123,5
GİRAY GÖZGÖR

Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Giray Gözgör, eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde başladı. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede tamamladı.

 

124,85
AYŞE YASEMİN YALTA

Lisansını ODTÜ’de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üzerine tamamladı. Ardından Fordham University’de Ekonomi üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı. Fordham, Bilkent ve TOBB Üniversitesi’nde öğretim üyeliğinin ardından bugün, Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

125,24
SERKAN KÜÇÜKŞENEL

Lisans eğitimine Koç Üniversitesi Fizik Bölümü’nde başladı.Çift Anadal yaparak Ekonomi Bölümü de okudu. Ardından Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde master yaptı. 2009’da California Institute of Technology’de Sosyal Bilimler üzerine doktora yaptı. Şu anda ODTÜ İktisat Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor.

 

125,45
PINAR ERDEM

ODTÜ İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Florida University’de Ekonomi masterı yaptı. Ardından ODTÜ’de doktorasını tamamladı. Bugün Merkez Bankası Araştırma Bölümü’nde çalışıyor.

 

129,51
NİLDAĞ BAŞAK CEYLAN

ODTÜ’de matematik okudu. Sonrasında yüksek lisansını Başkent Üniversitesi’nde İktisat üzerine, doktorasını da Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. 2004 yılında Yardımcı Doçent unvanını aldı. 2008’den itibaren de Yıldırım Bayezit Üniversitesi’nde Doçent olarak ders veriyor.

 

133,15
NAZİF ÇATIK

2001’de Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Ege Üniversitesi’nde tamamladı. 2013 yılından bu yana Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

133,23
BURHAN CAN KARAHASAN

Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İktisat dalında, yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İktisat-Finans alanında yaptı. Kariyerine Piri Reis Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak devam ediyor.

 

133,82
SAİME SUNA KAYAM

Nottingham Üniversitesi’nde doktora yapan Saime Suna Kayam, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Doçent olarak görev yapıyor.

 

134,89
HAKKI YAZICI

Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisansını tamamladı. Ardından University of Minnesota’da masterını ve doktorasını yaptı. 2014 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak ders vermeye başladı.

 

135,35
ZAFER AKIN

Lisans ve yüksek lisans derecelerini Bilkent Üniversitesi’nden aldıktan sonra, iktisat alanındaki doktora çalışmalarını Pennsylvania Devlet Üniversitesi’nde tamamladı. Bugün İpek Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor.

 

135,97
ERTUĞRUL YILDIRIM

Lisans eğitimini Bülent Ecevit Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Yine aynı üniversitede yüksek lisansını bitirdi. Ardından Erciyes Üniversitesi’nden doktorasını aldı. 2011’den bu yana Bülent Ecevit Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor.

 

143,86
İSHAK DEMİR

Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisansını yaptı. Ardından Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde masterını yaptı. Akademik kariyerine İngiltire’de devam etti. Bugün Birkbeck, University of London’da araştırmacı olarak çalışıyor.

 

147,42
     

   

Yukarı

Business HT×