BIST 100 1.034,40 % 0,00
USD/TRY 7,2629 % 0,13
EUR/TRY 8,6288 % 0,21
Piyasalar
1.034,40
% 0,00
7,2627
% 0,13
8,6289
% 0,21
1,1869
% -0,07
12,26
0,28
2.068,63
% 0,25
45,18
% 0,20
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Ankara Gündemi: 11 Mayıs

Başbakan Davutoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi İstişare Toplantısı'na katılacak. Davutoğlu'na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de eşlik edecek

Davutoğlu TİM'de konuşacak
AYCAN ULUSAN 11 05 2015, 08:44

7 Haziran Seçimlerine az bir zaman kala liderlerin de çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda parti genel başkanlarının ülke genelinde ziyaretleri devam ediyor.

Bugün de Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da olacak. Davutoğlu, önce Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İstişare Toplantısı'na katılacak. Burada kendisine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de eşlik edecek.

Toplantının ardından Davutoğlu, Dolmabahçe Ofisi'nde Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ı kabul edecek. Sonrasında ise Esenler Belediyesi arazi devir törenine katılacak ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

Seçimler kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da mitinglerine devam ediyor. Kılıçdaroğlu bugün Muğla, Isparta ve Burdur'da olacak. Cumhuriyet ve Hükümet meydanlarında düzenlenen mitinglerde halka hitap edecek.

HDP'nin ise her iki eş genel başkanı bugün seçim çalışmaları kapsamında önemli temaslarda bulunacak.

Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul'da, Boğaziçi Üniversitesi'nde gençlerle bir araya gelecek. Diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise partisince Muş'ta düzenlenecek mitingde seçmenle biraraya gelecek.

HDP'nin gündeminde de bugün en kritik başlıklardan biri olarak çözüm süreci meselesinin yer alması bekleniyor. 

ERDOĞAN KARADENİZ'DE 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün önce Rize'de toplu açılış törenlerine katılacak; ardından Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap edecek. Sonrasında Trabzon'a geçecek olan Erdoğan, burada da toplu açılış törenine katılacak.

Erdoğan, Trabzon Atatürk Alanı'nda halkla biraraya gelecek. Cumhurbaşkanının gündeminde ağırlıklı olarak son döneme damga vuran çözüm süreci, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi meselelerinin yer alması bekleniyor. Ayrıca Erdoğan'ın bugün bir kez daha halktan anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi için destek talebinde bulunması beklentiler arasında. 

DANIŞTAY 147 YAŞINDA

Başkentte bugün, Danıştay'ın kuruluş yıl dönümü ve "Danıştay ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla tören düzenlenecek. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret edecek.

Ayrıca milletvekillerinin programları da bugün oldukça yoğun. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk Standardları Enstitüsü'nün 54'üncü Olağan Genel Kurulu'na katılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin ise Kamu İhale Kurumu tarafından düzenlenen "3'üncü Uluslararası Kamu Alımları Sempozyumu"nda yer alacak.

Bugün ayrıca TÜİK, mart ayına ilişkin kümes hayvancılığı ile süt ve süt ürünleri üretimi verilerini açıklayacak.

Hazine ise iki tahvil ihalesi düzenleyecek.

Yukarı

Business HT×