BIST 100 98.958 % 1,02
USD/TRY 5,3504 % 0,52
EUR/TRY 6,0795 % 0,40
Piyasalar
98.972
% 1,04
5,3511
% 0,53
6,0799
% 0,41
1,1357
% -0,11
18,10
0,06
1.283,80
% 0,26
62,27
% -0,75
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Trump: Seçimi kaybedersek şiddet dalgası başlar

ABD Başkanı Donald Trump'ın evanjelistlere verdiği akşam yemeği toplantısında ses kaydı ortaya çıktı. Kayıtta Trump'ın Kasım'da yapılacak ara seçimlerin kaybedilmesi durumunda şiddet dalgasının başlayabileceği ifadesi yer aldı. Trump, "Kongre ara seçimlerini kaybedersek şiddet başlar. Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece bir seçim uzaktasınız." dedi.

Trump: Seçimi kaybedersek şiddet dalgası başlar
29 08 2018, 11:43

ABD Başkanı Donald Trump'ın hafta başında evanjelistlerle akşam yemeği toplantısının detayları gelmeye devam ediyor.

The New York Times'ın yayınladığı ses kaydına göre Trump, yemekte yaptığı konuşmada şiddet uyarısında bulundu. Kayıtta Trump'ın Kasım'da yapılacak ara seçimlerin kaybedilmesi durumunda şiddet dalgasının başlayabileceği ifadesi yer aldı.

Trump, "Kongre ara seçimlerini kaybedersek şiddet başlar. Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece bir seçim uzaktasınız." dedi.

Gazetede yer alan habere göre Trump, "Yaptığımız her şeyi tersine çevirecekler. Bunu çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar. Her şeyi hemen bitirecekler. Antifa'ya (faşizm karşıtı sol grupları tanımlayan kavram) bakın. Bunlar şiddet dolu insanlar" ifadelerini kullandı.

New York Times, Trump'ın bu sözlerle kimden bahsettiğinin net olmadığını belirtti. Beyaz Saray Sözcüsü Hogan Gidley, ABD Başkanı'nın bu sözlerle kimi kastettiği sorusuna yanıt verdmedi. Gidley, Trump'ın Demokratlar'la faşizm karşıtı protestocular arasında nasıl bir bağ kurduğu konusunda da yorum yapmadı.

Gazetenin yayınladığı kayıtlara göre rahiplerden vaazlarında cemaatlerini oy kullanmaya ikna etmesini isteyen Trump'ın konuşması şu ifadelerle devam etti:

"İyi olduğumuzu ve popüler olduğumuzu düşünüyorum. Ancak tek bir gerçek soru var. Pusulada ben yokken insanlar oy vermeye gidecekler mi? Ben pusulada olmayacağım. Sizden sadece herkesin oy vermeye gittiğinden emin olmanızı istiyorum. Çünkü eğer 6 Kasım'da oy vermeye gitmezlerse, sefil iki yılımız olacak ve dürüst olmak gerekirse çok zor bir periyodun içine gireceğiz. Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece bir seçim uzaktasınız"

 

Yukarı

Business HT×