BIST 100 90.529 % -0,94
USD/TRY 5,3621 % 0,41
EUR/TRY 6,0681 % -0,13
Piyasalar
90.529
% -0,94
5,3621
% 0,41
6,0681
% -0,13
1,1306
% -0,48
21,35
-0,21
1.239,02
% -0,24
60,28
% -1,90
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

İl il milletvekili listesi

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre, milletvekilliği seçimlerinde AK Parti 292, CHP 147, HDP 66, İYİ Parti 46 ve MHP 49 ile Meclis'e girdi. İşte il il milletvekili listesi.

İl il milletvekili listesi
HABERTÜRK 25 06 2018, 08:33

ADANA

AK Parti: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı , Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci , Abdullah Doğru

CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut

HDP: Tülay Hatimoğulları , Kemal Peköz

İYİ Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulhaoğlu

MHP: Muharrem Varlı , Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN

AK Parti: Ahmet Aydın , İbrahim Halil Fırat Özgeçmişi, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş

CHP: Abdurrahman Tutdere

AFYON

AK Parti: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven

CHP: Burcu Köksal

MHP: Mehmet Taytak

İYİ Parti: Gültekin Uysal

AĞRI

HDP: Bedran Öztürk, Dilan Dirayet Taşdemir, Abdullah Koç

AK Parti: Ekrem Çelebi

AKSARAY

AK Parti: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu

AMASYA

AK Parti: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez 

CHP: Mustafa Tuncer

ANKARA -1

CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer

AK Parti: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan

İYİ Parti: Koray Aydın, İbrahim Halil Oral

MHP: Mevlüt Karakaya

HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA -2

AK Parti: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan Yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız

CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya

MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay

İYİ Parti: Şenol Bal

ANKARA -3

AK Parti: Mehmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan

CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil, Servet Ünsal

MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal

İYİ Parti: Durmuş Yılmaz, Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK Parti: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Kemal Çelik

CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı

İYİ Parti: Feridun Bahşi, Hasan Subaşı

MHP: Abdurrahman Başkan

HDP: Kemal Bülbül

ARTVİN

AK Parti: Ertunç Erkan Balta

CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN

CHP: Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül, Mustafa İberya Arıkan

AK Parti: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz

BALIKESİR

CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin

BARTIN

AK Parti: Yılmaz Tunç

CHP: Aysu Bankoğlu

BATMAN

AK Parti: Ziver Özdemir

BAYBURT

AK Parti: Fetani Battal

BİLECİK

AK Parti: Selim Yağcı

CHP: Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK Parti: Cevdet Yılmaz , Feyzi Berdibek

HDP: Erdal Aydemir

BİTLİS

AK Parti: Cemal Taşar, Vahit Kiler

HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK Parti: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü

CHP: Tanju Özcan

BURDUR

AK Parti: Bayram Özçelik, Yasin Uğur

İYİ Parti: Osman Kurt

BURSA -1

CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu

İYİ Parti: İsmail Tatlıoğlu

MHP: İsmet Büyükataman

BURSA -2

CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan

MHP: Hidayet Vahapoğlu

İYİ Parti: Hasan Toktaş

ÇANAKKALE

AK Parti: Bülent Turan, Jülide İskenderoğlu

CHP: Muharrem Erkek

İYİ Parti: Rıdvan Uz

ÇANKIRI

AK Parti: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu

DENİZLİ

AK Parti: Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök

CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar

DİYARBAKIR

HDP: Adnan Selçuk Mızraklı , Saliha Aydeniz , İmam Taşçıer , Remziye Tosun , Hişyar Özsoy , Semra Güzel , Garo Paylan , Dersim Dağ , Musa Farisoğulları

AK Parti: Mehmet Mehdi Eker , Ebubekir Bal , Oya Eronat

DÜZCE

AK Parti: Fahri Çakır, Ayşe Keşir

EDİRNE

CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

AK Parti: Fatma Aksal

İYİ Parti: Orhan Çakırlar

ELAZIĞ

AK Parti: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar

MHP: Oğuzhan Demir

CHP: Gürsel Erol

ERZİNCAN

AK Parti: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

ERZURUM

AK Parti: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir

MHP: Kamil Aydın

İYİ Parti: Naci Cinisli

ESKİŞEHİR

AK Parti: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü

İYİ Parti: Arslan Kabukçuoğlu

MHP: Metin Nurullah Sazak

GAZİANTEP

AK Parti: Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan , Abdullah Nejat Koçer , Derya Bakbak , Ali Şahin, Müslüm Yüksel , Mehmet Sait Kirazoğlu

CHP: Bayram Yılmazkaya , İrfan Kaplan

MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

HDP: Mahmut Toğrul

GİRESUN

AK Parti: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk

CHP: Necati Tığlı

GÜMÜŞHANE

AK Parti: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK Parti: Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman , Abdülkadir Özel , Hüseyin Şanverdi

CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin , Serkan Topal , İsmet Tokdemir

MHP: Lütfi Kaşıkçı , İbrahim Gül

HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu

ISPARTA

AK Parti: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz

İYİ Parti: Aylin Cesur Yüksek

İSTANBUL -1

AK Parti: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan, Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun

CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce

HDP: Pervin Buldan , Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu

İYİ Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

İSTANBUL -2

AK Parti: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşçu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Esayan, Mustafa Demir, İffet Polat

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin

İYİ Parti: Ümit Özdağ, Mehmet Fatih Şeker

İSTANBUL -3

AK Parti: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu

MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

İYİ Parti: Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İZMİR -1

CHP: Ahmet Tuncay Özkan , Murat Bakan , Özcan Purçu, Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi , Tacettin Bayır, Ednan Arslan

AK Parti: Binali Yıldırım, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle

HDP: Serpil Kemalbay

İYİ Parti: Müsavat Dervişoğlu

MHP: Hasan Kalyoncu

İZMİR -2

CHP: Kemal Kılıçdaroğlu, Selin Sayek Böke, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat , Bedri Serter

AK Parti: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar

İYİ Parti: Aytun Çıray

HDP: Murat Çepni

MHP: Abdulkadir Bektaş

KAHRAMANMARAŞ

AK Parti: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal

MHP: Sefer Aycan

İYİ Parti: Faruk Atlı

KARABÜK

AK Parti: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş

CHP: Hüseyin Avni Aksoy

KARAMAN

AK Parti: Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser

CHP: İsmail Atakan Ünver

KASTAMONU

AK Parti: Hakkı Köylü, Metin Çelik

CHP: Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK Parti: Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis

MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

CHP: Çetin Arık

İYİ Parti: Dursun Ataş

KIRIKKALE

AK Parti: Ramazan Can

MHP: Halil Öztürk

CHP: Ahmet Önal

KIRKLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğdu

AK Parti: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

AK Parti: Mustafa Kendirli

CHP: Metin İlhan

KİLİS

AK Parti: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ

AK Parti: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

İYİ Parti: Lütfü Türkkan

KONYA

AK Parti: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Hacı Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Abdullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez

MHP: Mustafa Kalaycı

CHP: Abdüllatif Şener

İYİ Parti: Fahrettin Yokuş

KÜTAHYA

AK Parti: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler

MHP: Ahmet Erbaş

CHP: Ali Fazıl Kasap

MALATYA

AK Parti: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı

CHP: Veli Ağbaba

MHP: Mehmet Celal Fendoğlu

MANİSA

AK Parti: Murat Baybatur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Ali Özkan

CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekir Başvirgen

İYİ Parti: Tamer Akkal

MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Pero Dündar, Tuma Çelik, Ebru Günay

AK Parti: Şehymus Dinçel, Cengiz Demirkaya

MERSİN

AK Parti: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın , Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan

CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, Nevin Zaimoğlu

HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan

İYİ Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı

MHP: Olcay Kılavuz

MUĞLA

CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin

AK Parti: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan

İYİ Parti: Metin Ergun

MUŞ

HDP: Gülistan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık

AK Parti: Mehmet Emin Şimşek, Abdulselam Er

NEVŞEHİR

AK Parti: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe

CHP: Faruk Sarıaslan

NİĞDE

AK Parti: Yavuz Ergün, Selim Gültekin

CHP: Ömer Fethi Gürer

ORDU

AK Parti: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu

CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

OSMANİYE

AK Parti: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya

MHP: Devlet Bahçeli

İYİ Parti: Mehmet Temel

RİZE

AK Parti: Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammet Avcı

SAKARYA

AK Parti: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek

MHP: Muhammed Levent Bülbül

CHP: Engin Özkoç

İYİ Parti: Ümit Dikbayır

SAMSUN

AK Parti: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı

CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu

MHP: Erhan Usta

İYİ Parti: Bedri Yaşar

SİİRT

HDP: Meral Danış Beştaş

AK Parti: Osman Ören

SİNOP

AK Parti: Nazım Maviş

CHP: Barış Karadeniz

SİVAS

AK Parti: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci

MHP: Ahmet Özyürek

CHP: Ulaş Karasu

ŞANLIURFA

AK Parti: Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil Özşavlı, Ahmet Akay

HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin, Ömer Öcalan

MHP: İbrahim Özyavuz

CHP: Aziz Aydınlık

ŞIRNAK

AK Parti: Rizgin Birlik

TEKİRDAĞ

CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Cüceer

AK Parti: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül

İYİ Parti: Enez Kaplan

TOKAT

AK Parti: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan , Özlem Zengin

CHP: Kadim Durmaz

MHP: Yücel Bulut

TRABZON

AK Parti: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora

CHP: Ahmet Kaya

İYİ Parti: Hüseyin Örs

TUNCELİ

HDP: Alican Önlü

CHP: Polat Şaroğlu

UŞAK

AK Parti: Mehmet Altay, İsmail Güneş

CHP: Özkan Yalım

VAN

HDP: Sezai Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan, Tayip Temel

AK Parti: Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas

YALOVA

AK Parti: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol

CHP: Özcan Özel

YOZGAT

AK Parti: Bekir Bozdağ, Yusuf Başer

MHP: İbrahim Ethem Sadef

CHP: Ali Keven

ZONGULDAK

AK Parti: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar

CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

 

 

 

 

 

Yukarı

Business HT×