BIST 100 86.796 % -0,47
USD/TRY 6,0494 % 0,05
EUR/TRY 6,7523 % -0,37
Piyasalar
86.796
% -0,47
6,0494
% 0,05
6,7523
% -0,37
1,1161
% -0,17
26,10
0,10
1.277,53
% -0,71
72,21
% -0,56
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan'dan millet kıraathanesi eleştirilerine yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Ana muhalefetin başı bunu kalkıp kumarhaneye benzetiyor. Niye, çünkü bunların zikri neyse fikri de o

Erdoğan'dan Millet Kıraathanesi Projesi açıklaması
13 06 2018, 07:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kıraathanesi Projesi'ne ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Ana muhalefetin başı bunu kalkıp kumarhaneye benzetiyor. Niye, çünkü bunların zikri neyse fikri de o." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Ankara muhtarlarıyla sahur programında bir araya gelen Erdoğan, "Türkiye'de bütün vilayetlerimizin büyüklüğüne göre belli metrekarelerde bu projeleri yapacağız, buraları kitaplarla dolduracağız." dedi.

Erdoğan, "İskambil masalarından kalkmayanlar, okey taşlarından hiçbir zaman kurtulmayanlar buraları ona benzetir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Kalkıp da kitaptan uzak, fikirden, düşünceden uzak, ırak, böyle bir gençlikle bir yere gidilmez. Onlarla ne olur? Onlarla eli döner bıçağıyla silahlı PKK terör örgütünün mensupları yetişir, dağlara bol bol eşkıya, terörist yetişir. Biz terörist değil, bu ülkenin hizmetkarı olacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz, bizim derdimiz bu." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"AK Parti Türkiye'de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları yıkacak mısınız? AK Parti 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları işten atacak mısınız? AK Parti Türkiye'ye bin 245 yeni hastane, 130 bin yeni hastane yatağı kazandırdı, siz onları da kaldırıp atacak mısınız? Şu anda Bilkent'te muhteşem bir şehir hastanesi bitirmek üzereyiz, bir iki ay içerisinde açacağız. Bir de Etlik'te yine devam eden bir şehir hastanemiz var, o da önümüzdeki yıl inşallah açılacak. Peki bunları durduracak mısınız? Şu ana kadar Türkiye genelinde 5 şehir hastanesini hizmete aldık, bunların kapısına kilit mi vuracak mısınız? AK Parti Türkiye'de 817 bin vatandaşımızı TOKİ ile ev sahibi yaptık, onları yıkacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptı, siz bunları yeniden tek geliş tek gidişe mi çevireceksiniz? AK Parti yüksek hızlı tren hatları yaptı, mevcut tren hatlarını modernize etti, siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti Türkiye'de 29 yeni havalimanı inşa etti, yurt dışı uçuş noktalarını sayısını 307'ye çıkardı. Bilir misiniz dünyada şu anda en fazla uçuş noktasına giden havayolu THY'dir."

"BİZİM KADROMUZ KENDİNİ İSPATLAMIŞ BİR KADRO"

Erdoğan, Türkiye'nin aydınlık yarınları için projeleri, planları ve hazırlıklarının tam olduğunu vurgulayarak, "Bazıları diyor ki 'Çok kaliteli bir kadromuz var.' Kimdir kadron açıkla. Böyle bir şey yok ama bizim kadromuz kendini ispatlamış bir kadro. Bizim kadromuz piyasada, arazide olan bir kadro." diye konuştu.

 

Yukarı

Business HT×