BIST 100 91.559 % 0,85
USD/TRY 5,8912 % -0,11
EUR/TRY 6,6099 % -0,04
Piyasalar
91.497
% 0,78
5,8922
% -0,09
6,6105
% -0,03
1,1215
% 0,04
22,54
-0,13
1.333,25
% -0,63
61,82
% -0,31
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan: Afrin'de zafer yakındır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Biz durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk

Erdoğan: Afrin'de zafer yakındır
21 01 2018, 17:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Operasyonu'na ilişkin bilgiler verdi.

Bursa'da vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Çok kısa sürede operasyonu tamamlayacağız" dedi.

Erdoğan, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak, "İnanıyorum ki zafer yakın. Biz durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, "Çıkmış KCK'nın HDP'nin bazı temsilcileri meydanlara çağırıyor benim Kürt vatandaşlarımı. Şu ana kadar pek katılan olmadı. Sakın ha, bu çağrıya uyup da meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öderler bunu da böyle söylüyorum" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları şu ifadelerle devam etti:

"5 bin tıra yakın silahın yanında, 2 bin civarında uçakla gelen silah ve mühimmat var. Bütün bunlarla birlikte terör örgütü desteklendi. Bir kısmı Afrin'e yerleştirildiler. Biz durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk. İşimiz çok, daha yapacağımız çok şey var. Dün akşam hava harekatı ile gereken adımlar atıldı, ardından kara harekatı başladı, şu anda da devam ediyor. Bütün mesele şu. Afrin yüzde 55'i ile Arapların, yüzde 35 sonradan yerleştirilmiş Kürtler var ve yüzde 6-7 Türkmenler var. Bütün mesele Afrin'i gerçek sahiplerine teslim etmek.

Ülkemizde bunları hiçbir tanesi kalmayıncaya dek işini bitireceğiz. Suriye tarafından gelmek isteyenler de bunun bedelini çok ağır öderler. Emin olun, bunlar şu operasyonlardan sonra bir daha karşımıza çıkacak cesareti de bulamayacaklar. Sadece uzaktan atıp tutarak, 'bizim arkamızda Amerika var' , diyerek siz Türkiye ile baş edemezsiniz. Bunun böyle bilesiniz. Çıkmış KCK'nın HDP'nin bazı temsilcileri meydanlara çağırıyor benim Kürt vatandaşlarımı. Şu ana kadar pek katılan olmadı. Sakın ha, bu çağrıya uyup da meydanlara çıkma yanlışına düşenler olursa bedelini çok ağır öderler bunu da böyle söylüyorum. Karşımıza kim çıkarsa çıksın bedelini öderler. 

Gelsinler yerli ve milli olarak beraber yürüyelim diyorum. Kardeşlerim, yaklaşık bir asırdır kendi içimize kapanmış olmamızın, bin yıllık sorumluluklarımızı ortadan kaldırmadığını son 15 senede defaatle gördük. Toprak bütünlüğümüze yönelik saldırıların ardı arkası kesilmedi, kesilmiyor. "

 

 

Yukarı

Business HT×