BIST 100 95.620 % 0,46
USD/TRY 5,8051 % -0,10
EUR/TRY 6,6123 % -0,05
Piyasalar
95.620
% 0,46
5,8051
% -0,10
6,6123
% -0,05
1,1384
% -0,14
19,49
0,08
1.429,42
% 0,68
64,76
% -0,15
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

"Afrin operasyonu fiilen başladı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek

"Afrin operasyonu fiilen başladı"
20 01 2018, 15:03

Afrin operasyonu fiilen başladı, sırada Münbiç var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunun fiilen başladığını ilan etti.

Erdoğan, "Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek" dedi.

AK Parti'nin Kütahya İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

"Suriye’de kendilerince bir oyun kurgulayanlar, terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden müteşekkil her türlü organizasyonun adı terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleri’ymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış, yok iç güvenlik oluşumuymuş, siz kimi kandırıyorsunuz ya. Bu örgütün adı PKK’dır, bu örgütün adı PYD’dir, bu örgütün adı YPG’dir.

Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve dünyayı kandırmak için kırk takla atıyorlar. Biri 'Ordu kuracağız' diyor. Biri 'Böyle amacımız yok' diyor. Öbürü 'Sınır muhafızları kuracağız' diyor. Mürekkebi kurumadan 'Sınır muhafızları kuracağız' diyor. Bunların birbirinden haberi yok. Üstelik bir de 'Bu girişimlerimiz Türkiye'yi hedef almıyor' diye güya üste çıkıyor. Onların ne dedikleri bizi ilgilendirmiyor. Sahada ne oluyor, ona bakıyoruz. 

Onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ'cüler ve onların büyüttükleri elemanları geliyor. Yine bunların hakkına bölgede çalışacak ortak deyince kiralık katil ordusundan ibaret olan PKK geliyor. Terör örgütüne güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. 

Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek.

Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz. Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim, Suriye'nin toprak bütünlüğüyle, bağımsız ve müreffeh geleceğiyle, Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimizle beraber ülkemizdeki 3,5 milyon sığınmacı başta olmak üzere evlerinden ve vatanlarından olmuş, Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz."

 

Yukarı

Business HT×