BIST 100 100.819 % 1,02
USD/TRY 5,6989 % 0,26
EUR/TRY 6,4035 % 0,28
Piyasalar
100.820
% 1,02
5,6993
% 0,25
6,4030
% 0,27
1,1218
% -0,06
17,76
-1,00
1.420,66
% -0,41
64,13
% 0,74
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Trump'tan akli dengesiyle ilgili tweet

ABD Başkanı Trump, akli dengesine ilişkin iddialar hakkında Twitter'dan "Çok istikrarlı bir dahiyim" açıklamasını yaptı

Trump'tan akli dengesiyle ilgili tweet
06 01 2018, 17:15

ABD Başkanı Donald Trump "Rusya’yla işbirliği yaptığına dair iddiaların bir yıldır kanıtlanamaması nedeniyle, Yalan Haber Ana Akım Medyası’nın taktiksel olarak akli denge ve zeka ile ilgili argümanlar öne sürdüğünü" iddia ederek kendisini şu sözlerle övdü: 

“Esasında hayatım boyunca sahip olduğum en önemli iki servet, akli istikrar sahibi olmak ve gerçekten akıllı olmaktı. Sahtekâr Hillary Clinton da bu kozları çok sert oynamıştı ama herkesin bildiği gibi başarısız oldu. Ben çok başarılı bir iş adamıyken meşhur bir TV yıldızı, sonra da (ilk denememde) ABD başkanı oldum. Sanırım bu akıllı değil, dahi sınıfına girer… Ve çok da istikrarlı bir dahi.”

 

Trump'ın görevdeki ilk yılının konu edildiği, tartışmalara neden olan, ABD'de piyasaya çıktığı gün tükenen "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayı'nın İçinden" adlı kitapta eski ve yeni Beyaz Saray çalışanlarına dayandırılan bilgiye göre Trump’ın akıl sağlığının yerinde olmadığı, başkanlık görevi için yetersiz olduğu öne sürülüyordu.

Kitapta en çok tartışmalara neden olan bölümlerden birinde Wolff, Trump'a yakın isimlere dayandırdığı ifadelerde "Trump'ın başkan olmayı gerçekten istemediğini ve seçilmeyi beklemediğini" iddia etti. Seçim kampanyasındaki süreçte Trump'ın kazanacağına inanmadığını savunan yazar, Trump'ın başdanışmanı Kellyanne Conway'in "Trump'ın kaybedeceğinden emin olduğunu" da ileri sürdü.

Kitapla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Trump ise "Düzmece kitabın yazarının Beyaz Saray'a girmesine hiç izin vermedim. Kitapla ilgili kendisiyle de hiç konuşmadım. Yalanlar, yanlış anlatımlar ve olmayan kaynaklarla dolu bir kitap." değerlendirmesinde bulundu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da dünkü basın brifinginde, kitabın yazarı Wolff'un Beyaz Saray'a girmek için 30, Trump ile görüşmek için de 20'ye yakın başvuru yaptığını, ancak bunların kabul edilmediğini ve kitabın gerçeklerle uyuşmayan birçok iddiayı içerdiğini savunmuştu. 

BANNON RÖPORTAJI TARTIŞMA BAŞLATTI 

Trump'ın eski başstratejisi Steve Bannon ile yapılan röportajın da yer aldığı kitaptan medyaya yansıyan bazı bölümler Amerikan kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Söz konusu mülakatta Bannon, Trump'ın büyük oğlu Trump Jr. ile bazı Ruslar arasında New York'taki Trump Otel'de yapılan görüşme için "haince" ifadesini kullanmıştı.

Trump ise yazılı açıklamayla Bannon'a çıkışmış, "Kovulduğu gün sadece işini değil, aynı zamanda aklını da kaybetmiş." sözleriyle tepki göstermişti

Yukarı

Business HT×