BIST 100 86.796 % -0,47
USD/TRY 6,0606 % 0,16
EUR/TRY 6,7714 % 0,37
Piyasalar
86.796
% -0,47
6,0627
% 0,19
6,7725
% 0,38
1,1165
% 0,04
26,10
0,10
1.278,54
% 0,08
73,02
% 1,12
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan ve Gökçek ne konuştu?

Sırbistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Melih Gökçek'le ilgili görüşmesi için "Gelecek hafta bazı görüşmeleri yapacağız, ondan sonra da nihai kararımızı vereceğiz" dedi

Erdoğan ve Gökçek ne konuştu?
HABERTÜRK 13 10 2017, 10:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyareti sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'le 5 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmelerinin detaylarının sorulması üzerine Erdoğan gülerek "Arkadaşlar,  bu aşırı bir iç mesele oldu. Yani duvarların çok içine sızdınız" dedi ve ekledi:

" Sayın Gökçek ile Külliye’mizin karşısında, 15 Temmuz Şehitler Abidesi’nin yan tarafında bir müze ve otopark projesi vardı. Ne oldu vesaire diye, bu konuyla alakalı bir çağıralım dedik. Bu vesileyle ifade ettiğiniz konulara da girme durumu oldu. Daha önce de söylediğim gibi olay sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir. Partimizde, bazı yerlerde bir değişim iradesi söz konusudur. Bazı arkadaşların kenar köşe yazdıkları, 'Seçimle gelen, seçimle gider' veya 'Sandıkla gelen sandıkla gider' lafları var... Kusura bakmasınlar da; seçimle gelen seçimle gider ama bunlar bağımsız seçimle gelip bağımsız seçimle gitmiyorlar. Bunlar tabii ki bir iradenin yaptığı önseçimler vesaire neticesinde geliyorlar. İlanihaye buralarda kalınacak diye bir şey yok."

"HER GEÇEN VAKİT ALEYHİMİZE"

Konuşmasında 22 Eylül'de görevinden ayrılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan da örnek veren Erdoğan şunları söyledi:

"Bazı arkadaşlarımızın bence bundan rahatsızlık duymaması, tam aksine, bizim yönetimimiz eğer böyle bir karar verdiyse, verecekse, o konuda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’mızın yaptığı gibi o nezaketi gösterir. Dolayısıyla bu hareketi güçlendirir. Bu hafta, önümüzdeki hafta içerisinde bazı görüşmeleri yapacağız, ondan sonra da nihai kararımızı vereceğiz çünkü her geçen vakit aleyhimizedir ve buna da pek tahammül edemeyiz."

Erdoğan, "Ankara ve Balıkesir dışında başka sorunlu il var mı?" sorusuna ise "Bursa" yanıtını verdi.

BANKALARLA "YÜKSEK FAİZ" ZİRVESİ

Mevcut durumda en önemli hedeflerden birinin faizlerin düşürülmesi konusu olduğunu yineleyen Cumhurbaşkanı, "Faiz hususunda özellikle başta devlet bankaları olmak üzere toparlayıp ondan sonra diğer bankaları da bir araya getirmek suretiyle faizi nasıl frenleyeceğiz ve faizi nasıl daha da düşüreceğiz?'i konuşacağız" dedi.

"Enflasyon birilerinin dediği gibi domates, salatalık işi değil" diyen Erdoğan, "Enflasyonun bir numaralı sebebi faizdir. Baştan beri hep bunu söylüyorum ve bu doğru orantılıdır diyorum. Faizi düşürdünüz, enflasyon düşer; faizi yükselttiniz, enflasyon yükselir" diye konuştu.

 

Yukarı

Business HT×