BIST 100 98.455 % 1,69
USD/TRY 5,3267 % -0,20
EUR/TRY 6,0584 % -0,58
Piyasalar
98.455
% 1,69
5,3263
% -0,20
6,0563
% -0,60
1,1371
% -0,19
18,19
-0,17
1.282,45
% -0,74
62,72
% 2,52
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

AK Parti Sözcüsü: Kimsenin tutuklanmasından yana olmayız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yazılı bir açıklamada bulundu

AK Parti Sözcüsü: Kimsenin tutuklanmasından yana olmayız
AA 16 08 2017, 13:27

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP'sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştur. Hakaret, iftira, tehdit ve küfür içeren bu sözler son derece provokatif bir dil kullanılarak yapılmaktadır. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Cevaplar yerine tehditler savuran Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır." ifadelerini kullandı.

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamuoyunda uzunca bir zamandır tartışılan bir konuyu kendine has siyasi üslubu ile dile getirdiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Dile getirmesinden sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP'sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştur. Hakaret, iftira, tehdit ve küfür içeren bu sözler son derece provokatif bir dil kullanılarak yapılmaktadır. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Cevaplar yerine tehditler savuran Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP’si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır.

Öncelikle şunu bir kez daha belirtmek gerekir, MİT tırları ihaneti Türkiye’yi teröre destek veren ülke olarak göstermek, Türkiye’ye uluslararası yaptırım uygulanmasını temin etmek, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve diğer yöneticilerini uluslararası mahkemelerde yargılatmayı hedefleyen büyük bir ihanettir." 

"AK PARTİ HER TÜRLÜ VESAYET ODAĞI İLE MÜCADELE EDEREK BUGÜNLERE GELDİ"

AK Parti’nin Türk siyasetindeki pozisyonunun belli olduğunun altını çizen Ünal, AK Parti'nin her türlü vesayet odağı ile mücadele ederek bugünlere geldiğini bildirdi.

Sivil toplum örgütü görünümlü FETÖ yapılanmasının 2013’te maskesi düştükten sonra bu beladan Türkiye'nin kurtarılmasında milletle beraber en çetin mücadeleyi verenin Erdoğan ve AK kadrolar olduğunu aktaran Mahir Ünal, şunları kaydetti:

"İttifak edenlerse bir milletvekilinizin de ifade ettiği gibi sizlersiniz. Burada pozisyonunu sorgulaması gereken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’sidir. Bizler haksız tutuklanmalar ve gözaltılarla mücadele ederek iktidar olmuş ve Türkiye’nin demokratikleşmesi için sessiz devrimler gerçekleştirmiş bir siyasi hareket olarak, kimsenin haksız tutuklanması ya da gözaltına alınmasından yana olamayız. Ancak biz aziz milletimizin temsilcileri olarak, ülkemize karşı işlenen ihanetlerin de sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Biz DAEŞ'le, PKK terör örgütü ve onun uzantıları ile, DHKP-C terör örgütü ve onun savunucuları ile, FETÖ ve onun üyeleri ve kullanışlı sözcüleri ile, hasılı Türkiye düşmanı bütün şer odaklarıyla sonuna kadar siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu bizim milletimize verdiğimiz sözün bir gereğidir. Sayın Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın ifadelerinde kullandığı mücadele kararlılığı, bunlara ve bunların uzantılarına dönük ifadelerdir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin duyduğu rahatsızlığı ve panik halini aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz." 

Yukarı

Business HT×