BIST 100 97.816 % 1,03
USD/TRY 5,3578 % 0,39
EUR/TRY 6,1117 % 0,29
Piyasalar
97.824
% 1,04
5,3589
% 0,40
6,1111
% 0,29
1,1404
% 0,10
18,19
-0,17
1.285,06
% -0,54
62,04
% 1,41
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan: 180 günlük program Haziran sonu başlıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: bir ekip burada oluşturacağız, bir ekip de Cumhurbaşkanlığı makamında

Erdoğan: 180 günlük program Haziran sonu başlıyor
30 05 2017, 06:57

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Milletimizin karşısına 180 günlük eylem planı ile çıkacağız. 180 günlük programı, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamlarına göre bu çalışmalar 2023 hedeflerinin provası mahiyetinde olacak.

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen iftar programında konuşma yapan Erdoğan, bakanlardan 180 günlük bir çalışma programı istediğini ifade etti.

"YETERİ KADAR ZAMAN VAR"

Erdoğan, "Bölgemizin merkezinde olduğu küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şart. Zamanımız az ama işimiz çok. Bunun için tek bir gün, tek bir saat dahi kaybetmeden gündemimizdeki meselelere yoğunlaşmalıyız. 180 günlük programı, Haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız. Dolayısıyla hazırlık için yeteri kadar zaman var." dedi.

"HİÇBİR BAHANE YOK"

"Yönetim sistemi değişikliğinin ardından milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için artık önümüzde hiçbir bahane, hiçbir engel kalmadı. Milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için artık önümüzde hiçbir bahane, hiçbir engel de kalmadı. Bundan sonraki ilk seçim yılı olan 2019'a kadar yoğun ve netice almaya yönelik bir program uygulamaya mecburuz." diyen Erdoğan, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

"İlk etapta, bugün söyledim, bakanlarımızdan 180 günlük bir çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum. Bu çalışma tıpkı iktidara geldiğimiz ilk günlerdeki gibi 100 günlük programımız benzeri doğrudan milletimizin günlük hayatına dokunan, meselelerin çözümüne yönelik pratik teklifleri içermelidir ki bu bizim aynı zamanda bir yol haritamız olacak.

"SEÇİM HAZIRLIKLARINA BAŞLAMAK GEREKLİ"

Teşkilatlarla ilgili çalışmaları süratle tamamlayarak seçim hazırlıklarına başlamak gerekli. Ne demek? Yani bu yıl sonuna kadar biz tüm il yönetimlerini, ilçe yönetimlerini, belde yönetimlerini yenilemek durumundayız. Adeta bir metal eskimesi görüyorum, dolayısıyla bu değişikliği yapmaya mecburuz. Belediyelerimizde nerelerde, ne gibi eksiklikler var, şikayetler nedir bunların üzerine gitmemiz gerekiyor.

"BİR EKİP PARTİDE, BİR EKİP CUMHURBAŞKANLIĞINDA"

Arkadaşlarla da onu konuştum bir ekip burada oluşturacağız, bir ekip de cumhurbaşkanlığı makamında ve bu oluşturacağımız ekiplerle çok yoğun bir kontrol mekanizmasını çalıştıracağız. Çünkü aldığımız şikayetleri neticeye ulaştırmamız gerekiyor. 'Efendim işte malum bizim şikayet mercilerimiz var, partimizde de var, başbakanlıkta da var cumhurbaşkanlığında da var', yok, gelen bütün o mektuplar, vesaire orada kalıyor, mesele bunu çözüme ulaştırmak, çözüme ulaştırmak için de bu adımları atmaya mecburuz." 

 

Yukarı

Business HT×