BIST 100 117.741 % -0,56
USD/TRY 6,8685 % 0,12
EUR/TRY 7,8235 % 0,46
Piyasalar
117.741
% -0,56
6,8674
% 0,10
7,8234
% 0,46
1,1393
% 0,42
10,22
0,00
1.809,47
% 0,37
42,81
% 0,21
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Siyasilerden teröre sert tepki

Muhalefet partileri hain terör saldırısına sert tepki gösterdi

Siyasilerden teröre sert tepki
11 12 2016, 12:07

Son açıklamalara göre 38 vatandaşımızın şehit olduğu İstanbul Beşiktaş'taki hain terör saldırısı ardından 1 günlük milli yas ilan edilirken muhalefet partisi liderleri teröre sert tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU: HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak teröre karşı mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha vurguluyorum" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki terör saldırısı hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleşen menfur terör saldırıları, Türkiye Cumhuriyetimizin güvenliği için özveriyle ve sorumlulukla görev yapan Emniyet Teşkilatımızı hedef almıştır. Saldırılarda şehit düşen polislerimizin ve sivil vatandaşlarımızın yasını tutuyor, saldırıyı yapanları, saldırının arkasındaki karanlık güçleri lanetliyorum. İktidar, ülkemizin, akılcı, bilimsel, sürdürülebilir ve milli bir terörle mücadele politikasına ihtiyacı olduğunu vakit geçirmeksizin kabul etmek zorundadır. Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak teröre karşı mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha vurguluyorum. Nereden gelirse gelsin, tüm terör saldırılarının faillerinin ve arkalarındaki karanlık güçlerin; vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, dayanışma kararlılığı karşısında ezileceğine duyduğum sonsuz inançla Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin aileleri ile Emniyet teşkilatımıza ve iki mensubunu saldırılarda şehit veren Beşiktaş Jimnastik Kulübümüze başsağlığı dileklerimizi iletiyorum."

BAHÇELİ: TESADÜF DEĞİL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, "Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir. Ancak Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir. Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güç ve kudrettedir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C, milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Bunun başka bir alternatif ve yolu kalmamıştır" dedi.

HDP: EN SERT BİÇİMDE KINIYORUZ
 
 
Halkların Demokratik Partisi ise şu açıklamalarda bulundu:
 
"İstanbul'da gerçekleşen 2 bombalı saldırı sonucunda bir kez daha çok insanın evine ateş düştü. Bu saldırıları en sert biçimde kınıyoruz. Büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Saldırılarda yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için herkes elinden geleni yapmalıdır. Türkiye hem iç hem de dış politikada barış, demokrasi, insan hakları adına örnek bir ülke ve daha önemlisi politik aktör haline gelmelidir. Daha fazla gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık ve çatışma üreten politikaları, dili ve üslubu, uygulamaları derhal sonlandırmak gereklidir. Bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

 

Yukarı

Business HT×