BIST 100 98.455 % 1,69
USD/TRY 5,3225 % -0,28
EUR/TRY 6,0495 % -0,75
Piyasalar
98.455
% 1,69
5,3216
% -0,30
6,0498
% -0,74
1,1364
% -0,25
18,19
-0,17
1.280,86
% -0,87
62,70
% 2,48
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

THY'de flaş gelişme: Temel Kotil ayrılıyor

Türk Hava Yolları'nda 11 yıldır genel müdürlük koltuğunda oturan Temel Kotil'in görevden ayrılacağı ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) genel müdürü olacağı öğrenildi

THY'de flaş gelişme: Temel Kotil ayrılıyor
HABERTÜRK 21 10 2016, 06:55

Türk Hava Yolları'nda Temel Kotil dönemi sona eriyor. 2003 yılında THY'deki kariyerine teknik genel müdür yardımcısı olarak başlayan ve 2005 yılında THY Genel Müdürlüğü'ne atanan Temel Kotil'in yarın görevden ayrılacağı ve bir yıldır yönetim kurulu üyesi olduğu Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) genel müdürlük koltuğuna oturacağı öğrenildi.

Temel Kotil'in yerine THY'nin yeni genel müdürlüğü için Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin adı kulislerde öne çıkıyor.

ÜST DÜZEY DEĞİŞİKLİKLER

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Hamdi Topçu'nun istifa etmesinin ardından THY'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı olması sonrası şirkette üst düzey değişiklikler başlamıştı.

Nisan ayında yapılan Olağan Genel Kurul'da Yönetim Kurulu Başkanlığı'na İlker Aycı, Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine Temel Kotil, üyeliklere Mecit Eş, Mehmet Büyükekşi, İsmail Gerçek, Ogün Şanlıer, Arzu Akalın, İsmail Cenk Dilberoğlu, Muzaffer Akpınar seçilmişti.

Türk Hava Yolları İcra Kurulu'nda bir değişiklik yapılarak Yönetim kurulu Üyesi İsmail Gerçek'in yerine İsmail Cenk Dilberoğlu atanmıştı.

KOTİL'DEN VEDA MESAJI

Kotil, veda mesajında 2005 yılının Nisan ayından bu yana görevini gururla sürdürdüğünü ifade ederek, THY Genel Müdürlüğü görevinden bugün itibarıyla ayrıldığını belirtti.

2003 yılının Mart ayında teknikten sorumlu genel müdür yardımcısı olarak katıldığı THY ailesinin tüm üyeleriyle birlikte büyük başarılara imza attıklarını ifade eden Kotil, "Türkiye’nin dünyadaki en önemli markasını inşa eden böyle bir ailenin üyesi olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Görev yaptığım süre boyunca birçok zorlu dönemeci birlikte aştığımız bütün çalışma arkadaşlarıma minnet borçluyum. Artan ivmesiyle bir küresel oyuncu haline gelen Türk Hava Yolları sadece bir şirket değil aynı zamanda on üç yıl boyunca acı tatlı anılarımın geçtiği bir yuva oldu bana." ifadelerini kullandı.

Kotil, mesajına şöyle devam etti:

"Türk Hava Yollarından ayrılma kararımı, şahsıma hava ve uzay teknolojileriyle ilgili yeni bir görev teklif edilmesinden dolayı almış bulunuyorum. Türkiye’nin hava ve uzay teknolojilerinde birçok projesi bulunuyor ve bu alanda önemli yatırımlar yapılıyor. Ben de önemli bir görevi yerine getirmek üzere THY’den ayrılıyorum. Türk Hava Yollarında 2003 yılında başlayan ve bugün sona eren görev sürem boyunca çok değerli yönetici ve çalışanlarımızla birlikte gece gündüz demeden el ele vererek bir başarı hikayesi yazdık. Bu süreçte katkısı olan ve şu anda THY'de bulunmayan arkadaşlarımızı da hatırlatmamız gerekiyor. Sizler bu başarı hikayesinin gerçek kahramanlarısınız. Sizlerin emeği ve katkısı olmadan bu başarı mümkün olmazdı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İştiraklerimizle birlikte 45 bin kişilik büyük bir aile olan THY’liler başarı hikayesini yazmaya devam edecektir. Ben bugün görevimi devrediyorum, aranızdan ayrılıyorum ama ilelebet bir THY’li olarak şirketimizin hep yanında olacağım."

 

Yukarı

Business HT×