BIST 100 91.099 % 1,16
USD/TRY 5,3703 % 0,47
EUR/TRY 6,1220 % 0,68
Piyasalar
91.099
% 1,16
5,3709
% 0,48
6,1219
% 0,68
1,1375
% 0,05
21,44
0,08
1.243,84
% -0,15
59,81
% -0,57
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Ankara'daki patlamanın ardından ilk tepkiler

Ankara'da beş ayda üçüncü kez gerçekleşen saldırı sonrası iş dünyasından da ilk tepkiler gelmeye başladı

Ankara'daki patlamanın ardından ilk tepkiler
13 03 2016, 21:04

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara'daki Kızılay Meydanı'nda yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

TESK Başkanı Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, patlamanın insanlık dışı olduğunu ve masum insanların katledilmesinin izahının olmadığını belirterek "Terör insanlık suçudur. Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur. İnsanları korkutarak, katlederek terör örgütleri hiçbir sonuç alamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bizim yapmamız gereken birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir" dedi. 

İTO BAŞKANI: SALDIRILAR HEDEFİNE ULAŞMAYACAKTIR

Ankara'da meydana gelen saldırıya iş dünyasından tepki geldi.  İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Ankara Kızılay'da meydana gelen saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Devletimizin terör örgütlerine karşı verdiği mücadele öyle bir noktaya gelmiştir ki, bu örgütler can çekişmeye başlamıştır. Kan dökmeye yönelik bu eylemler, eli kanlı terör örgütünün düştüğü aciz durumu bir kere daha ortaya koymuştur. Defaatle söylediğimiz gibi bu saldırılar hedefine ulaşmak bir yana, bilakis Türk devletini ve milletimizi daha güçlü bir şekilde bir araya getirmekten başka bir işe yaramayacaktır" dedi.

TŞOF'DAN AÇIKLAMA

Başkent Ankara’da meydana gelen patlamanın insanlık dışı olduğunu ve masum insanların katledilmesinin izahının olmadığını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Terör insanlık suçudur. Teröristin masumu olmaz. Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur. İnsanları korkutarak, katlederek terör örgütleri hiçbir sonuç alamayacaktır. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce Türk adaletine hesap vereceklerdir. Bizim yapmamız gereken birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Kardeşliğimize sahip çıkalım” dedi. 

 

Yukarı

Business HT×