BIST 100 93.287 % 0,62
USD/TRY 5,4761 % -0,08
EUR/TRY 6,2036 % 0,21
Piyasalar
93.287
% 0,62
5,4761
% -0,08
6,2036
% 0,21
1,1318
% 0,27
20,13
0,15
1.203,40
% 0,10
66,79
% 2,02
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Sevgililer gününde asla yapmamanız gereken 8 hata

Sevgililer Gününü berbat etmemek için kaçınmanız gereken 8 kritik hata

Sevgililer gününde asla yapmamamız gereken 8 hata
BUSINESSHT 04 02 2016, 15:39

14 Şubat yaklaştıkça, kafanızın bir ucunda hep “Ne yapmam” gerekiyor sorusu var öyle değil mi? Size ne yapacağınızı söyleyemeyiz, biraz yaratıcılığınızı kullanın! Ama asla yapmamanız gerekenler konusunda bu yazı size çok yardımcı olacak.

“Bugün de her zamanki gibi bir gün”

Yapmayın, 14 Şubat’a her zamanki bir gün muamelesi yapmayın. Uzun yıllardır birlikte olsanız bile ikiniz de dışarıdaki her çiftin birlikte olduğunu biliyor. “Sevgilim seninle her gün benim özel” demodesini bir tarafa bırakın da onunla güzel bir gün geçirmeye çalışın. Paranız az olabilir. Bir çiçek, küçük bir hediye, kendi yaptığınız bir yemekle baş başa bir akşam yemeği, hepsi onu mutla edecektir.

Sevgililer Günü’nü eleştirmek size bir şey kazandırmayacak.

Hepimiz biliyoruz ki Sevgililer Günü ticarileşti. Restoranlar, çiçekçiler, hediyelik eşyalar hepsi o güne özel daha pahalı. Yine de bunun üzerine konuşmak hiç istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Mümkünse başka negatif konulara da girmeyin!

Eski sevgilinizi lütfen aramayın!

Sevgililer Günü, eski sevgilinizi asla hatırlamamanız gereken belki de tek gündür. Bir sevgiliniz yok ve 14 Şubat’ta ilk aklınıza gelen yine o! Onunla geçirdiğiniz keyifli günleri aklınızdan çıkaramıyorsunuz… Ama yeniden hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız, onu bugün aramayın. Mutlaka hayatınızda dram istiyorsanız, açın bir film.

Ne, rezervasyon yaptırmadın mı?!

Çok iyi bir restoranda akşam yemeği planlıyorsunuz değil mi? Fakat tahmin edin ne oluyor: Herkes aynı planı yapıyor! Her şeyi son anda yapabileceğinize inancınız tam olabilir ama yine de şansınızı  14 Şubat için zorlamayın. Şehrin en iyi restoranarını en az 2-3 hafta önceden aramayı unutmayın. Yine de olmadıysa acilen ev konseptli, yemek yapabileceğiniz bir B planı cepte olsun!

Elbiseyi abartmayın

Tamam sevgililer günü özel bir gün. Ama sevgiliniz ile her gün özel değil mi zaten?  Şık, rahat bir elbise her şeyi daha kolay çözecektir. Çok şık olmak için atılacak adımları mümkünse düğüne saklayın, bu risk şimdi alınmaz!

Son dakika hediye başarısızlığı

İstatistik vermeye gerek yok. Son dakikada aldığınız o hediyenin istediğiniz etkiyi yaratma ihtimali sıfıra yakındır. Belli ki düşüncesizce alınmıştır. Belli ki sıradan olacaktır. Sevgiliniz kadınsa asla gözünden kaçmaz.  Şimdiden neyi çok sevdiğini düşünmeye başlayın. İlişkiyi bir sonraki aşamaya taşımak isteyenler için ise yüzük hala en iyi seçenektir.

Cep telefonunu ondan ve kendinizden uzak tutun!

Cep telefonu güzel bir Sevgililer Günü akşamının katili olmaya en yakın adaydır. İş bitmez. Bütün gün çalışmışsanız, bu akşam için en azından işten uzak durun. Mailleri okumayın, gelen mesajlara hemen cevap vermeyin. Kaçmıyorlar! Siz konusurken dinlenmediğinizi hissettiğinizde yaşadıklarınızı hatırlayın!

Bari bugün ayrılmayın!

İlişkiniz kötü gidiyor ve yolları ayırma konuşmasına hazırlanıyorsanız, lütfen bugünü seçmeyin. Her 14 Şubat’ta ona bunu hatırlatma hakkınız yok. Bir gün daha bekleyebilirsiniz!

Yukarı

Business HT×