BIST 100 94.158 % -0,09
USD/TRY 5,7822 % -0,10
EUR/TRY 6,5363 % 0,44
Piyasalar
94.158
% -0,09
5,7814
% -0,11
6,5363
% 0,44
1,1283
% 0,51
20,22
-1,62
1.384,85
% 1,80
64,56
% 4,43
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Hanzade Doğan: Trump'la gerekli hukuki görüşmeler yapılacak

Doğanonline Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan, ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan adayı Donald Trump'ın ırkçı açıklamalarına tepki göstererek Doğan Holding'in Donald Trump'la İstanbul'daki ortak projesi Trump Tower hakkında gerekenin yapılacağını söyledi.

Hanzade Doğan: Trump'la gerekli hukuki görüşmeler yapılacak
HÜRRİYET 14 12 2015, 08:09

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adaylarından Donald Trump’ın “Müslümanları ABD’ye sokmayacağız” şeklindeki açıklamasına Trump Towers ve Doğan Ailesi adına Doğanonline Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan tepki gösterdi.

“Trump’ın açıklamasını duyduğum anda samimi bir Müslüman olarak rencide oldum” diyen Hanzade Doğan, bu sözlere yönelik henüz belirgin bir tepki ortaya çıkmadan derhal Trump yetkililerine bir mektup yazdığını belirtti.

Mektuba duyarlı bir karşılık gelmeyince Trump yetkililerine ikinci bir mektup yazan Hanzade Doğan, gerekli hukuki görüşmelerin yapılması için Doğan Grubu’ndan bir ekibin New York’a gönderileceğini söyledi.

“TRUMP POLİTİK BİR MARKAYA DÖNÜŞTÜ”

Mektubunda Trump’la kurulan ortaklığın amacını açıklayan Hanzade Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bizim Trump’la bir ortaklık kurmamızın tek bir nedeni vardı: Markanın tüm dünyada prestijli ve lüks gayrimenkulü temsil etmesi... Sakinlerimiz, kiracılarımız ve yatırımcılarımız adına Trump markasını taşıyabilmek için önemli bir maliyet üstlendik. Ancak Donald Trump’ın başkanlık kampanyasıyla Trump markası, hem bizim, hem Türk halkının, hem dünyadaki milyonlarca Müslüman’ın, hem de evrensel insan haklarına inanan herkesin paylaşmadığı değerlerle bağlantılı politik bir markaya dönüşmüş oldu. Markanın içine düştüğü bu durumu, Trump yetkililerine yazdığım mektuplarda tam da bu netlikte ifade ettim”.

“EKİBİMİZ NEW YORK'A GELİYOR”

Gerekenin hukuki çerçevede yapılacağını belirten Doğan, bir ekibin anlaşmanın geleceğini konuşmak üzere Salı günü New York'a geleceğini söyledi ve şöyle devam etti: 

“Eğer terörizme karşı yürütülen meşru mücadele barışçıl İslam dini ve bu dine inanan 1,8 milyar Müslüman’a karşı bir kavgaya dönüştürülürse, bu kavganın kazananı olmaz. Aile olarak bu konuda hissettiklerimiz çok nettir."

“İSLAMA KARŞI SAVAŞ BÜYÜK BİR HATA OLUR”

İk mektubunda “Samimi bir Müslüman olarak dünyadaki milyonlarca Müslüman gibi ben de İslam’ın bir barış ve hoşgörü dini olduğuna inanıyorum” diyen Hanzade Doğan’ın ilk mektubunda da şu ifadeler yer aldı:

“İslam, mezhebine, rengine, inancına bakmaksızın tüm insanlığın uyum içinde yaşamasını vaaz eder. Dinimizin terörizm amaçları güden bazı radikal gruplar tarafından istismar edilmesi kabul edilemez ve hiçbir biçimde İslam’ın temel öğretileriyle ilişkilendirilemez. Teröre karşı yürütülen meşru mücadeleyi İslam’a karşı bir savaşa dönüştürmek büyük bir hata olacaktır.”

 

Yukarı

Business HT×