BIST 100 1.110,05 % 3,21
USD/TRY 7,2044 % -1,09
EUR/TRY 8,4546 % -1,46
Piyasalar
1.110,05
% 3,21
7,2028
% -1,11
8,4519
% -1,50
1,1731
% -0,07
14,01
0,64
1.921,13
% -5,24
44,53
% -1,02
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Mustafa Koç'tan seçim açıklaması

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, koalisyon tartışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, koalisyon tartışmaları ile ilgili, “Ortak payda Türkiye ise belli ilkeler çerçevesinde anlaşıyor olmal
ESRA EVRAN - HABERTÜRK 20 06 2015, 09:02

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, seçim ve koalisyon tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hafta içindeki yapılan bir açılışta Habertürk'ün sorularını yantlayan Mustafa Koç, “Ortak payda Türkiye ise belli ilkeler çerçevesinde anlaşıyor olmaları lazım. Ben yekten hayır demeyi doğru bulmuyorum” dedi.

Hafta ortasında Ankara Üniversitesi Sualtı Arkeolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi, İzmir’in Urla İlçesi’nde, Vehbi Koç Vakfı, TINA Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı ve Urla Belediyesi’nin işbirliğiyle Mustafa V. Koç Deniz Arkeolojisi Araştırma Merkezi’ni açtı.

Açılış sırasında iş dünyasının Ankara ziyareti hatırlatılırak, “Kimse erken seçim istemiyor” denildiğinde Koç'un cevabı şöyle oldu: “Öyle olması lazım. Düşünebiliyor musunuz iki ay sonra Türkiye yeniden bir seçim atmosferine girecek. Türkiye bunu kaldıramaz. Kaldırmaması da lazım.” 

'DÜŞEN PETROLÜ DEĞERLENDİREMEDİK'

Mustafa Koç, son dönemde düşen dolar ve petrol fiyatlarıyla ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:

“Tabii ki dolar bütün para birimlerine karşı yükseldi ancak gelişmekte olan ülkeler içinde parası en çok değer kaybeden ülke de biziz. Unutmayın ki petrol 40-45 dolar bandında gezerken, Türkiye’nin cari açığında 10 milyar dolar artı yazdı. Bu büyük bir hadise. O kadar büyük bir devlet kuşuydu ki başımıza konan, daha da avantaja çevrilebilirdi. Bunun bütçe açığını kapatmaya daha çok katkısı olurdu. Seçim atmosferi ve konjonktür nedeniyle bu fırsat yeterince değerlendirilemedi. Yine de Türkiye’nin şu andaki makro ekonomik parametreleri sağlıklı.”

‘TWITTER’DA YAZSAM ORTALIK KARIŞIR’

Mustafa Koç, sosyal medya kullanımına uzun süredir direniyor. Twitter’a ilk girdiğinde kendi kullanıcı ismiyle hesap açmış ancak “Herkese cevap yetiştirmek gerekiyor. Başa çıkamam” diyerek vazgeçmiş. Şimdi başka bir isimle hesabı var ama sadece haber sitelerini izliyor. Diyor ki: “Bence Murat Ülker bu işi çok başarıyla yönetiyor. Muzipçe şeyler de yazıyor, ilgiyle izliyorum. Ben twitter’da yazarsam ortalık birbirine girer.” Yukarı

Business HT×