BIST 100 114.809 % -0,85
USD/TRY 6,8659 % 0,06
EUR/TRY 7,7627 % 0,16
Piyasalar
114.809
% -0,85
6,8659
% 0,06
7,7627
% 0,16
1,1302
% 0,13
10,31
0,35
1.798,70
% -0,27
43,24
% 2,10
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Ankara Gündemi: 3 Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. Erdoğan'ın gündeme ilişkin açıklamalar yapması bekleniyor

Ankara Gündemi: 3 Nisan
AYCAN ULUSAN 03 04 2015, 08:41

Ankara hafta boyunca yaşananları tartışmaya devam ediyor.

Önce tüm Türkiye'yi etkisi altına alan elektrik kesintisi, ardından Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan rehine krizi ve savcı Mehmet Selim Kiraz'ın hayatını kaybetmesi; son olarak ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan silahlı saldırı bugün de başkentte siyasetin gündeminde yer almaya devam edecek.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen son açıklamalar dikkat çekici. Erdoğan, Romanya ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Savcı Kiraz'ın şehit olduğu saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Özel güvenlik sisteminin kaldırılmasını teklif edeceğim" ifadelerini kullandı. İşte bugün Cumhurbaşkanından gelen bu açıklamaların detaylarına ilişkin değerlendirmeler gelmesi bekleniyor.

İç siyasetin dışında ise öğleden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'i Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etmesi beklentiler arasında. 

BAŞKENTTE GÜNDEM SAKİN

Bu hafta Türkiye için zor geçti ancak haftanın son günü Ankara'da oldukça sakin bir gündem var. Yaklaşan seçimler dolayısıyla kabine üyeleri şehir dışı temaslarına ağırlık verdi. Ankara'da ise sabah saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olacak.

Yıldız'ın özellikle tüm Türkiye'yi etkisi altına alan elektrik kesintisinin sebeplerine ilişkin son gelişmeleri kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Sabah saatlerinde kameralar karşısına geçecek bir diğer isim ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker. Bakan Eker, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu genel merkezinin açılışında ve Süt Üreticileri Birliği'nin genel kurul toplantısında yer alacak. 

SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Partilerin genel seçimler dolayısıyla aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yapılan yüzlerce başvuru arasından incelemeler yapılıyor. 7 Nisan tarihinde kesin aday listeleri Yüksek  seçim Kurulu'na sunulacak. Bugün de Yüksek Seçim Kurulu'nda hareketlilik yaşanacak. Zira, çekilecek kurayla 7 Haziran'da yapılacak genel seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri belirlenecek.

Yukarı

Business HT×