GRAFİK

İnfografik: ABD tarihinin en zengin başkanı

ABD'de 6 Kasım 2018'de yapılacak Kongre ara seçimleri yılın en önemli siyasi süreci olarak büyük önem taşıyor. Cumhuriyetçiler üstünlüklerini devam ettirmeyi, Demokratlar ise en az bir alanda öne geçerek üstünlüğü ele geçirerek 2020 başkanlık seçimleri için avantaj sağlamayı hedefliyor. Seçimlerden önce ABD tarihinin en zengin başkanları kimler?

ABD'de 6 Kasım 2018'de yapılacak Kongre ara seçimleri yılın en önemli siyasi olaylarından biri olarak büyük önem taşıyor. Cumhuriyetçiler her iki kanatta da üstünlüklerini devam ettirmeyi hedeflerken, Demokratlar ise en az birinde üstünlüğü ele geçirerek 2020 yılında yapılacak olan başkanlık seçimleri için avantaj sağlamayı hedefliyor.

ABD’nin en çok konuşulan başkanı Donald Trump’un "çok az borcu" olduğu ve şirketinin "çok büyük nakit akışı" içinde olduğu, başkan adayı olduğu günden beri en çok tartışılan konulardan biri.

Bu haberler bir yana Trump’un serveti diğer ABD başkanları ile kıyaslandığında bu söylentileri doğruluğunu ortaya çıkaran bir fotoğraf oluşuyor.

ABD’nin ilk başkanı ve en zengin başkanı George Washington’dan 6 kat daha fazla servete sahip Donald Trump, söylemlerinin yanı sıra adını ABD tarihine en zengin başkan olarak yazdıracağı kesin.

FED BAŞKANLIĞI İÇİN KRİTİK TARİH