BIST 100 98.455 % 1,69
USD/TRY 5,3243 % -0,27
EUR/TRY 6,0497 % -0,72
Piyasalar
98.455
% 1,69
5,3243
% -0,27
6,0497
% -0,72
1,1364
% -0,25
18,19
-0,17
1.282,11
% -0,77
62,70
% 2,48
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Eski banka binası otel oluyor

İstanbul Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, binayı yenileyerek otel açmayı hedefliyor

Eski banka binası otel oluyor
BURAK ÇOŞAN/ HÜRRİYET 05 10 2016, 07:38

İstanbul Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, 121 odalı butik bir otel açmayı planlıyor.

20 yıl sonra Halkbank’a devrini gerçekleştirecekleri bina için projelendirme çalışmalarını yaptıklarını ifade eden Taca İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, binada güçlendirme yaptıklarını söyledi.

Binanın dış cephesinin modern ve klasik arasında olacağının altını çizen Akkurt, “Tarihi dokuya uygun bir bina olacak. Taş giydirmeli bir dış cephe yapmayı planlıyoruz. Gelecek yıl Temmuz ayında hizmete açmayı hedefliyoruz. Doğru fiyata iyi hizmet vereceğiz. 5 yıldız hizmet veren 4 yıldızlı bir otel olacağız. Hizmetimiz üst segment, fiyatlarımız ise düşük olacak. Binanın girişinde ve üst katında kafe restoranlar yer alacak” diye konuştu.

5 YILDA 5 OTEL DAHA

Daha önce Türkiye’de 9 otelin inşaat işini yaptıklarını dile getiren Tayyar Akkurt, turizm sektöründeki yatırımlarında Summer Turizm firması ile ortaklık yaptıklarını söyledi.

Yurtdışından turist getiren operatör Summer Turizm’in otelcilik alanındaki tecrübesinden yararlanacaklarını belirten Akkurt, “Gelecek 5 yılda 5 otel daha açmayı planlıyoruz. Bunların çoğunluğu İstanbul’da olacak. Ancak Antalya’da da bir otel açmak için görüşmelerimiz sürüyor. Bu yatırımlar tamamlandıktan sonraki hedefimiz ise yurtdışına açılmak” ifadelerini kullandı.

SADECE TÜRKİYE DEĞİL

ABD’den Dubai’ye, Suudi Arabistan’dan Katar’a kadar birçok yerde faaliyette olduklarını söyleyen Tayyar Akkurt, “Sadece Türkler değil yabancı yatırımcılarla da çalışıyoruz. Karadağ’da da yakın zamanda faaliyete başlayacağız. Bir tek otel inşaatı değil, AVM’ler ve kongre binaları da inşa ediyoruz. Çok süratli ve kaliteli çalıştığımız için dünyanın bir çok yerinde tercih edilen bir inşaat firmasıyız. Kalite, iş güvenliği ve doğru maliyetleri yakalayınca dünyadaki sayılı inşaat firmalarından biri olabiliyorsunuz. Türkiye’nin de bir çok yerinde çalışmalarımız oldu” dedi.

"AKM BİNASI YENİLENEMEZ"

Taca İnşaat, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasının yenilenmesi ihalesini alan firmalardan biri konumunda. Buradaki çalışmalar hakkında da bilgi veren Tayar Akkurt şunları söyledi:

“İnşaatın kalitesini anlamak için sıvaları kaldırdık. Binanın etütlerini yaptık. Ancak bunların sonucunda binanın güçlendirilmesinin mümkün olmadığını gördük. Daha önce iki kez güçlendirme yapılan binayı güçlendirmeye kalksak üçüncü kez yapılmış olacaktı. Ayrıca güçlendirme yapılabilecek olsa dahi bu sefer de bina fonksiyonlarını yitirecekti. Bu binanın güçlendirilmesi yapılamaz” ifadelerini kullandı.

Yukarı

Business HT×