BIST 100 9.374,20 % 0,29
USD/TRY 30,9166 % 0,34
EUR/TRY 33,5044 % 0,40
Piyasalar
9.374,20
% 0,29
30,9166
% 0,34
33,5044
% 0,40
1,0822
% 0,00
43,65
0,23
2.035,40
% 0,54
81,62
% -2,45
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan’dan tek haneli enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyondaki gelişmeleri değerlendirerek, "Bunlar (enflasyon) tekrar tek haneye gelir. Biz bunları aşarız. Turizmdeki adımları görüyorsunuz, 40 milyona doğru giden bir atağımız var" dedi.

Erdoğan’dan tek haneli enflasyon mesajı
05 09 2018, 09:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi ve güncel gelişmelere dair değerlendirmelerini paylaştı.

Enflasyondaki gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, "Bunlar (enflasyon) tekrar tek haneye gelir." dedi.

Kırgızistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ekonomideki gelişmeleri şu ifadelerle değerlendirdi:

“Biz bunları aşarız. Turizmdeki adımları görüyorsunuz, 40 milyona doğru giden bir atağımız var. Yatırımlar konusunda dışarıdan girişimci Türkiye’ye girmekten çekinmiyor. İhracatta iyi bir konumdayız. Sıkıntımız söz konusu değil. Bunları aşacağız. Başaracağız.”

Ayrıca Erdoğan, İdlib'teki gelişmelere de değinerek, "İdlib’de şu anda çok acımasız bir süreç işletiliyor. Orada 3.5 milyon insan var. Bir felaket yaşanırsa, bu insanların birinci derecede kaçabileceği yer yine Türkiye" dedi. 

Erdoğan, "Görüşmelerden çıkacak isabetli bir kararla bu süreci aşarız. Bu zirvede bu işi çok daha olumlu bir noktaya taşıyacağız" diye ekledi. Erdoğan Münbiç’te ABD ile mutabakatın yürümediğini söylerken "Önümüzdeki süreçte Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın muhatapları ile yapacakları görüşmelerde, temenni ederim ki yeni bir süreç başlar" diye konuştu.

"YERELDE İTTİFAKA OLUMLU YAKLAŞABİLİRİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle iligli soru üzerine ise ittifaka olumlu yaklaşabileceklerini ifade etti.

Erdoğan, "CHP’nin HDP’den, HDP’nin CHP’den aday gösterip göstermemeleri bizi ilgilendirmiyor, kendi iç meseleleri. Bizim dışarıdan (parti dışından), içeriden diye bir şeyimiz olmaz. AK Parti’nin ilkelerini benimsemiş, AK Partililiği tescillenmiş olan kişi bizim adayımız olur. Sipariş adaylar, belediye başkanlığında hiç uygun düşmez. Bu farklı bir şey. Belediye başkan adayının bir karşılığı olacak ki partinin oy tabanına hitap edebilsin ve partinin oy miktarı ile karşılığı olan oy birleşmiş olsun. Cumhur İttifakı meselesine gelince, doğrusu Sayın Bahçeli’nin bu konudaki yaklaşımı tam nedir bilemiyorum. Biz böyle bir noktada bu işe olumlu yaklaşabiliriz. Milletvekili seçiminde attığımız bir adım var. Yerel seçimlerde de böyle bir adımı müşterek olarak atabiliriz. Bunun için arkadaşlarımızın, başta liderler olarak bizlerin oturup konuşmalarında fayda var. Taraflar olumlu bakarsa böyle bir adım niye olmasın, olabilir." dedi.

Yukarı

Business HT×