BIST 100 91.674 % 0,66
USD/TRY 5,3231 % -0,39
EUR/TRY 6,0645 % -0,22
Piyasalar
91.647
% 0,63
5,3243
% -0,38
6,0664
% -0,20
1,1386
% 0,18
21,23
0,00
1.250,55
% 0,09
56,52
% 0,46
En son haberlerden haberin olsun istemez misin?

Erdoğan'dan yeni kabinede liyakat vurgusu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yeni kabineye dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Partili olmayan bakanlarımız ile bir kabine oluşturuyoruz. Onların başında da AK Parti Genel Başkanı olacak. Ehliyet ve liyakatiı öne çıkarmak sureti ile yeni döneme giriş yapacağız." dedi.

Erdoğan'dan yeni kabinede liyakat vurgusu
06 07 2018, 11:55

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 9 Temmuz Pazartesi günü açıklancak yeni kabine öncesi liyakat vurgusu yaptı.

Yeni kabineye dair açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Partili olmayan bakanlarımız ile bir kabine oluşturuyoruz. Onların başında da AK Parti Genel Başkanı olacak. Ehliyet ve liyakatiı öne çıkarmak sureti ile yeni döneme giriş yapacağız." dedi.

Erdoğan'ın açıklaması şu ifadelerle devam etti:

"Bu seçimlerle yeni yönetim sistemini hayata geçirdik, yeniden hayırlı olsun. Pazartesi inşallah yemine derek görevi başlıyoruz. Pazartesi günü yayınlayacağımız kararname ile bakanlıkları kuruyor ve kabinemzi açıklıyoruz. Elbette bu sistemin ourması belli bir zaman alacaktır. İlk etapta bakanlar, bakan yardımcıları, genel müdürler düzeyine kadar çalışarak bir noktaya kadar getirdik. Uygulamadaki eksiklik, aksaklıkları tespit ettikçe güçlendirmeler yapıp, güncelleyeceğiz. Sistem içinde yeri gelecek kanun değişikliği, yeri gelecek Anayasa değişikliklerine ihtiyaç duyacağız."

VATANDAŞ TEVAZU ARIYOR

Bununla birlikte Erdoğan, seçmenlerin tercihlerine dair de yorumda bulunarak tevazu arayışına dikkat çekti.

Erdoğan, "Bana gelen raporlara bakınca bazı eleştiriler var ki çok çok önemli. Vatandaşlar özellikle şunu arıyor. Tevazu arıyor. Benim dükkanıma gelip bir çay içmedikten sonra ben belediye başkanını ne yapayım diyor. Değerli arkadaşlar bizi yükselten tevazumuz olmuştur. Biz tevazumuzu kaybettiysek, puan kaybına da açık net kaybımız olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendimize soracağız. Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu yeterli değildir. Önemli olan gönüllere girmektir. Gönüllere girmiyorsak, vatandaşa tepeden gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamaroğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar. Bu erken bir mesaj olmuştur. 24 Haziran'ın fotoğrafını iyi çekmemiz lazım. Mart 2019 için adaylarımızı buna göre seçmemiz lazım." dedi.

 

Yukarı

Business HT×